Të gjitha lajmet

RIFILLIMI

Superiorja nis pas pak

Superiorja nis pas pak

3 June, 2020 @14:07

Pas 84 ditësh topi do të vendoset në qendër të fushës së futbollit dhe futbollistët e Kategorisë Superiore shqiptare do të fillojnë misionin e mbetur në gjysmë - të përfundimit të stinorit 2019/20 të elitës futbollistike shqiptare.

Kukësi - Luftëtari, Flamurtari - Vllaznia, Laçi - Teuta dhe Bylis - Tirana pritet të nisin në ora 17:00, ndërsa Tirana - Skënderbeu në ora 20:00.

TABELA AKTUALE

I vetmi dyshim që ka mbetur është përballja mes Bylisit dhe liderit Tirana, që mund të shtyhet pasi që një futbollist i Bylisit ka dalë pozitiv në testim për coronavirus.

Tifozë s’do të ketë në stadiume, ndërsa FSHF ka bërë të ditur se të gjitha ekipet kanë pranuar protokollin e masave për mbrojtje nga COVID-19, që duhet të zbatohet në përpikmëri para, gjatë dhe pas ndeshjeve.

SHQIPËRI

FSHF informon për protkollin mjekësor

Foto: FSHF

27 May, 2020 @14:28

Sektori i Garave në Federatën Shqiptare të Futbollit zhvilloi ditën e sotme një seminar informues me delegatët e ndeshjeve, ku…

FSHF

Të hënën, pakoja financiare e FSHF-së arrin te futbollistët

Foto: FSHF

16 May, 2020 @15:16

Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije të gjithë opinionin sportiv dhe grupet e interesit se ditën e hënë datë…

TIRANË

FSHF vendos edhe për rifillimin e Kategorisë së Parë

Foto: FSHF

14 May, 2020 @14:29

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ditën e sotme në selinë e re një takim me presidentët e klubeve të…

SHQIPËRI

Rikthimi i Superligës në Shqipëri, Duka tregon datën

13 May, 2020 @18:01

Tashmë dihet data kur do të rikthehet futbolli në Shqipëri. Përmes një postimi në Facebook, presidenti i FSHF-së, Armand Duka,…

FEDERATA SHQIPTARE

FSHF përgatit protokollin mjekësor, takohet me krerët e klubeve të Superiores

Foto: FSHF

12 May, 2020 @21:03

FSHF përgatit protokollin mjekësor, takohet me krerët e klubeve të Superiores Federata Shqiptare e Futbollit do të zhvillojë ditën…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore