Të gjitha lajmet

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

Synimi i radhës, historik


31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e Botës me shtetin e tij, Portugalinë - dhe këtë e ka si synim të radhës tash.

Ai nuk e ka fare në mendje pensionimin. Sulmuesi 35-vjeçar i Juventusit e ka ndërmend që të luajë futboll edhe për disa vite tjera, ndërsa synimi i radhës është që të fitojë titullin e kampionit të botës me Portugalinë dhe atë hiç më larg sesa në “Katar 2022”.

Cristiano Ronaldo është lider i golashënuesve në Serie A aktualisht, me 12 gola të shënuara përgjatë stinorit 2020/21.

I pyetur në ceremoninë e shpërndarjes së çmimeve Golden Foot planet për pensionim, ai u përgjigj thjesht: “Mosha nuk është me rëndësi. Ajo që është e rëndësishme është mendja.”

Cristiano Ronaldos i duhen edhe shtatë gola në ndeshje zyrtare me Portugalinë për të barazuar rekordin botëror të golave me kombëtare, të cilën e mban iraniani Ali Daei me 109 të shënuara. Cristiano synon t’i shënojë më shumë se shtatë.

Ai ka të fituar një mori çmimesh me ekipet ku ka luajtur si dhe trofe. Por, suksesi me Portgualinë në EURO 2016 dhe më pas në Nations League - mbeten vitet e tija më të pëlqyera.

 

“A është e mundur? Po, natyrisht që është e mundur,” ka thënë ndër të tjera Ronaldo duke theksuar se do të ishte plotësimi i një ëndrre arritja e këtij suksesi me Portugalinë.


E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

SHKUP

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

EURO 2020/Liga e Kombeve

Sa do të përfitojnë lojtarët e stafi i Maqedonisë për kualifikim?

14/11/20 @ 09:31

PLAYOFF

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

S’arritëm! Finalistët e PlayOffit për 4 biletat e fundit për EURO

09/10/20 @ 09:25

FOMRACIONET ZYRTARE: GJEORGJIA - BJELLORUSIA

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Ndaj kujt në finale, kuptohet më herët

08/10/20 @ 17:03

REFERËT JANË HOLANDEZË

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Grupi i referëve për ndeshjen Maqedonia-Kosova

08/10/20 @ 12:35

MEDIA

Maqedonia-Kosova, me VAR

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Maqedonia-Kosova, me VAR

08/10/20 @ 12:29

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Ëndrra është e mundshme

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Challandes: Ëndrra është e mundshme

07/10/20 @ 23:39

GORAN PANDEV, SULMUESI I MAQEDONISE VERIORE

Pandev: Ne, do të fitojmë

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Pandev: Ne, do të fitojmë

07/10/20 @ 21:46

ATDHE NUHIU

Jemi shumë të gatshëm

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Jemi shumë të gatshëm

07/10/20 @ 21:30

PARA NDESHJES

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

EURO 2020/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Pa ndriçim, Kosova kryen stërvitjen para lojës historike

07/10/20 @ 21:09


Të gjitha lajmet nga EURO 2020