Të gjitha lajmet

SPURS 2-0 CITY

Taktika e Mourinhos, çon Tottenhamin në krye

FOTO: premierleague.com

Taktika e Mourinhos, çon Tottenhamin në krye

21 November, 2020 @20:48

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore ndaj Manchester Cityt për të marrë kreun e Premier Ligës, pas një paraqitjeje jashtëzakonisht të disiplinuar taktike dhe klinike në sulm.

Spurs mposhti nënkampionin aktual, Manchester City 2-0 [Son 5, Celso 65] dhe mbylli ditën në krye të Premier Ligës në një luftë të zakonshme të trajnerëvë të famshëm, Jose Mourinho e Pep Guardiola.

TABELA AKTUALE

City përkundër se kishte raste dhe gol të anuluar, Tottenham përjetoi momentin dhe futja e Giovani lo Celsos në lojë nga Mourinho, që posa hyri në lojë shënoi golin vendimtar - bëri që ekipi të përjetojë momentin dhe kështu çoi ndeshjen rehatshëm deri në fund, në një përballje ku Kevin de Bruyne e Riyad Mahrez të Cityt nuk e kishin ditën e tyre.

Tottenham udhëheq në klasifikim me 20 pikë nga 9 ndeshje, 2 më shumë se Chelsea e Leicester City.

MANCHESTER UNITED 1-0 WEST BROM

Penalltia e përsëritur i sjell Unitedit fitoren e parë të stinorit në Old Trafford

Bruno Fernandes pas shënimit të golit/ Foto: premierleague.com

21 November, 2020 @23:34

Manchester United është dashur të marrë ndihmën e VAR-it edhe nga penalltia, për të shënuar fitoren e parë të stinorit…

ARSENAL 0-3 ASTON VILLA

Arsenal deklasohet nga Aston Villa në Emirates

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @22:22

Aston Villa ka qenë e papërmbajtshme sonte në përballje ndaj Arsenalit, derisa kanë shënuar fitore 0-3 [Saka 25ag, Watkins…

MANCHESTER CITY 1-1 LIVERPOOL

Dy kampionët e fundit barazojnë, penalltia humbet, lider: Leicesteri

Foto: premierleague.com

8 November, 2020 @19:43

Liverpool nuk ka arritur që të mbajë kreun në Premier Ligë, pasi që është ndalë nga Manchester City në Etihad…

LEICESTER 1-0 WOLVES

Penalltia e Vardyt çon Leicesterin në krye

Jamie Vardy duke shënuar penalltinë për skuadrën e tij sot/ Foto: Leicester/fb

8 November, 2020 @17:32

Leicester City është lider i ri aktual i Premier Ligës, pasi që ekipi i Brendan Rodgersit ka arritur të mposht…

WEST HAM 1-0 FULHAM

S’i ndezi ‘panenka’ për pikë! West Ham fiton

Fotot: premierleague.com

7 November, 2020 @23:33

Sulmuesi i ri i Fulhamit, Ademola Lookman, ka dështuar të shënojë penalltinë e fituar në minutën e 90+8 të ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga Premier League