Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA

Të ftuarit e Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit

Të ftuarit e Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit


7 November, 2020 @12:03

Është publikuar lista e të ftuarve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit.

Gjatë këtij muaji, Shqipëria e luan një miqësore ndaj Kosovës më 11 nëntor, e më pas luan në kuadër të Ligës së Kombeve më 15 nëntor ndaj Kazakistanit dhe më 18 nëntor ndaj Bjellorusisë. Të trija ndeshjet Shqipëria i luan si vendase.

TABELAT E GRUPEVE

Në listën e Shqipërisë bie në sy që mungojnë Kastriot Dermaku, Eros Grezda, Keidi Bare, Odise Roshi e Florian Kamberi, ndërsa në dyshim mund të jenë edhe lojtarë të tjerë për shkak të ndonjë karantine të mundshme varësisht nga liga përkatëse ku luajnë.

Lista e plotë e të ftuarve:

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve