Të gjitha lajmet

AIR ALBANIA

Të premten shorti i gjysmëfinaleve

Të premten shorti i gjysmëfinaleve

Teksti: FSHF

25 June, 2020 @13:53

FSHF bën me dije se ditën e premte, ora 11:00, do të hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë 2019/2020.

Shorti do të zhvilohet në ambientet e stadiumit “Air Albania”, në sallën e konferencave për shtyp.

Ekipet gjysmëfinaliste që janë kualifikuar janë: Kukësi, Tirana, Teuta dhe Bylis. Nga shorti do të përcaktohen dy çiftet dhe datat e përballjeve, ndërsa finalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet më datën 2 gusht.

DUELET E PASDITES

Tirana, Kukësi e Teuta sigurojnë gj’finalen

24 June, 2020 @20:11

Skuadrat e Superiores nuk e kanë pasur të vështirë sigurimin e gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj ekipeve të ligave…

LUFTËTARI 0-5 TIRANA

Luftëtari bie nga Superiorja

Foto: KFLuftetari/fb

7 June, 2020 @20:44

Skuadra gjirokastrite, Luftëtari, do t’i kthehet Kategorisë së Parë shqiptare të futbollit, pas disfatës 0-5 ndaj Tiranës sot. …

FLAMURTARI 0-1 SKËNDERBEU

Pas 13 vitesh, Flamurtari bie nga Superiorja

7 June, 2020 @20:34

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës pas disfatës së sotme nga Skënderbeu i Korçës ka rënë edhe matematikisht nga Superiorja shqiptare…

DUELET E XHIROS 28

Tirana pa mëshirë, Kukësi e ndjek

Foto: KFTirana/fb

7 June, 2020 @20:09

Ka përfunduar sot edhe xhiroja e XXVIII e Superiores shqiptare në futboll, derisa liderja Tirana nuk ka të ndalur. …

FSHF

Letra e Dukës në rifillim të stinorit

3 June, 2020 @14:24

Përmes një letre botuar në llogarinë e tij në Facebook, kreu i FSHF-së Armand Duka ka uruar rifillimin e futbollit…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore