Të gjitha lajmet

MIRCEA LUCESCU

Te rivali i përbetuar

Te rivali i përbetuar

23 July, 2020 @16:28

Trajneri që u bë simbol i Shakhtar Donetskut në Ukrainë, Mircea Lucescu, ka nënshkruar kontratë me rivalin e përbetuar të ish ekipit të tij, Dynamo Kiev.

Rumuni 74-vjeçar që drejtoi Shakhtarin në periudhën 2004-2016 duke fituar tetë tituj kamiponi, tetë Kupa, shtatë Superkupa dhe një Kupë UEFA, ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare me Dynamon e Kievit.

Vlera e kontratës së tij është 3 milionë euro për sezon. Rumuni Lucescu përveç karrierës në Ukrainë ka punuar edhe në vendlindjen e tij si dhe në Turqi duke drejtuar skudrat e mëdha si Galatasaray dhe Besiktas, si dhe reprezentacionin turk.

BALLON D'OR 2020

S’ka Ballon d’Or sivjet

20 July, 2020 @15:06

Çmimi më prestigjioz individual në botën e futbollistëve, Topi i Artë (Ballon d’Or), sivjet nuk do t’i jepet asnjë lojtari. …

BESIKTAS 2-0 FENERBAHCE

Vedat Muriqi skuqet, Fenerbahçe mbetet pa Evropë

19 July, 2020 @22:29

Skuadra e yllit kosovar Vedat Muriqit, Fenerbahçe, duke u mposhtur me rezultat 2-0 në derbin kundër Besiktasit, ka mbetur pa…

SUPERLIGA TURKE

Historike: Basaksehiri kampion i Turqisë!

19 July, 2020 @22:02

Skuadra e Başakşehirit, duke e mposhtur Kayserisporin me rezultat 1-0, një javë para përfundimit të ligës së Turqisë ka arritur…

PENSIONOHET

Ylli gjerman pensionohet nga futbolli

17 July, 2020 @18:25

Ylli gjerman Andre Schürrle, është pensionuar nga futbolli në moshën 29 vjeçare. Lajmin e bëri të ditur nga llogaria e…

TRAJNERI LEGJENDAR I SHQIPËRISË

Gianni De Biasi merr detyrën e selektorit të Azerbajxhanit

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

11 July, 2020 @22:00

Trajneri legjendar i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, që arriti suksesin historik me kuqezinjtë duke u kualifikuar në EURO 2016…

Të gjitha lajmet nga International