Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILOT RASHICA

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore

Foto: FFK

Të shfrytëzojmë momentin, luajmë për fitore


3 September, 2021 @23:40

Futbollisti i vetëm i kombëtares së Kosovës që luan në Premier Ligë të Anglisë, Milot Rashica, ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të Federatës sot, pas stërvitjes së skuadrës.

Kosova ka arritur të shënojë fitoren e parë në kualifikime për Botëror ndonjëherë, duke e mposhtur mbrëmë Gjeorgjinë si mysafire 0-1 në Batumi.

Ndërsa Milot Rashica nuk ka mundur t’i ndihmojë shokëve të skuadrës, për shkak të rregullave të vendosur nga Britania e Madhe për shtetet e rrezikuara më se shumti nga varianti delta i koronavirusit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT AKTUALE

“Lojtarët kanë bërë shumë punë të mirë. Tash shpresojmë që kjo fitore të na motivojë për ndeshjen tjetër,” ka thënë fillimisht krahu i djathtë i Norwich Cityt.

“Momenti më i mirë i ndeshjes ka qenë goli natyrisht se ai e bëri dallimin, por edhe lojtarët kanë luftuar për njëri-tjetrin deri në fund të duelit dhe nuk janë dorëzuar deri në fund,” ka shtuar Rashica.

Ndërsa, sa i përket ndeshjeve të radhës, ku Kosova pret Greqinë më 5 shtator dhe Spanjën më 8 shtator në Prishtinë, vushtrriasi është shprehur që ekipi duhet të shfrytëzojë motivimin e fituar nga ndeshja e kaluar.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT AKTUALE

“Fitorja ka ardhur në moment të duhur dhe këtë duhet ta përdorim si motivim për dy ndeshjet e radhës. Në të dyja ndeshjet po hymë për të fituar,” ka shtuar ndër të tjera ai.

Rashica pritet të nis nga fillimi ndeshjen e radhës të Kosovës, që luhet të dielën në Fadil Vokrri ndaj Greqisë.

Kujtojmë, Kosova me Greqinë është takuar dy herë në histori të saj dhe atë vjet në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kosova nuk e ka fituar asnjërën ndeshje, derisa ka humbur në Prishtinë 1-2 ndërsa ka barazuar në Athinë, 0-0.


PËRGATITORE

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

FFK Liga e parë

‘89-shi superior ndaj Arbërisë sot

03/09/21 @ 22:51

KOSOVA

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

03/09/21 @ 19:04

PËRGATITORE

Ferizaji mposhti Lirinë

FFK Liga e parë

Ferizaji mposhti Lirinë

03/09/21 @ 22:34

HUAZIMI I MOMENTIT TË FUNDIT

Miralem Pjanic huazohet në Besiktas

International/Transfere

Miralem Pjanic huazohet në Besiktas

03/09/21 @ 12:26

RIKTHEHET NË SPANJË

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

03/09/21 @ 12:39

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

02/09/21 @ 20:39

POLONIA - SHQIPËRIA

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

02/09/21 @ 22:40

KOSOVA

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Rikthehen në sterivjte, përgatiten për Greqinë

03/09/21 @ 19:04

POLONIA - SHQIPËRIA

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Humbje në Varshavë, Shqipëria e pafuqishme ndaj Polonisë

02/09/21 @ 22:40

BERNARD CHALLANDES

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kompaktësi! Tejet i lumtur me fitore

02/09/21 @ 20:39

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Gjeorgjia-Kosova

02/09/21 @ 19:59

GJEORGJIA - KOSOVA

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fitore historike, Kosova merr pikët e plota në Gjeorgji

02/09/21 @ 19:55

11-SHET STARTUESE

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Polonia-Shqipëria, formacionet startuese

02/09/21 @ 18:39

11-SHET STARTUESE

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Gjeorgjia-Kosova, formacionet startuese

02/09/21 @ 16:36

LIMITI I KARTONËVE

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

3 lojtarë rrezikojnë Greqinë me kartonë!

02/09/21 @ 16:18

MESAZHI

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Bernard Berisha me mesazh për bashkëlojtarët

02/09/21 @ 16:06

ZVICRA 2-1 GREQIA

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Rivali i Kosovës mposhtet në Basel

02/09/21 @ 00:08


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror