Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Top golashënuesit e Kampionateve Botërore

Top golashënuesit e Kampionateve Botërore


14 June, 2018 @12:00

Lista e top golashënuesve të Kampionateve Botërore prihet nga gjermani Miroslav Klose, i cili ka shënuar plot 16 gola në 4 kampionate të ndryshme botërore, ndërsa këtë vit nuk do të jetë pjesë e përfaqësueses gjermane.

RUSSIA 2018 - GRUPET DHE ORARI

Pas Kloses vjen braziliani Ronaldo me 15 gola, ndërsa lista e plotë e top golashënuesve është paraqitur më poshtë:LISTA E TOP GOLASHËNUESVE TË KAMPIONATEVE BOTËRORE

1 Miroslav Klose Gjermani 16 gola 4 kampionate botërore
2 Ronaldo Brazil 15 gola 3 kampionate botërore
3 Gerd Müller Gjermani 14 gola 2 kampionate botërore
4 Just Fontaine Francë 13 gola 1 kampionat botëror
5 Pele Brazil 12 gola 4 kampionate botërore
6 Sandor Kocsis Hungari 11 gola 1 kampionat botëror
7 Jürgen Klinsmann Gjermani 11 gola 3 kampionate botërore
8 Helmut Rahn Gjermani 10 gola 2 kampionate botërore
9 Teofilo Cubillas Peru 10 gola 2 kampionate botërore
10 Gary Lineker Angli 10 gola 2 kampionate botërore
11 Gabriel Batistuta Argjentinë 10 gola 3 kampionate botërore
12 Thomas Müller Gjermani 10 gola 2 kampionate botërore

STATS

Kush ka më së shumti Kupa të Botës?

Russia 2018/International

Kush ka më së shumti Kupa të Botës?

14/06/18 @ 11:30

BALLKANI

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

FFK Superliga/Transfere

Ballkani me përforcim nga Maqedonia

12/06/18 @ 13:36

VËLLAZNIMI

Gani Sejdiu vazhdon me Vëllaznimin

FFK Liga e parë/Transfere

Gani Sejdiu vazhdon me Vëllaznimin

12/06/18 @ 13:27

SHORTI I UEL

Edhe Prishtina në Gjibraltar

FFK Superliga/Europa League

Edhe Prishtina në Gjibraltar

12/06/18 @ 13:07

SHORTI

Drita mëson kundërshtarin

FFK Superliga/Champions League

Drita mëson kundërshtarin

12/06/18 @ 12:04

KOLUMNE

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

Russia 2018/International/Analiza

Stadiumet e Botërorit, ndryshe

12/06/18 @ 01:04

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

Russia 2018/Serie A

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14/05/19 @ 11:16

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

Russia 2018/International

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15/03/19 @ 20:46

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Russia 2018/Premier League/Ligue 1/La Liga/International

Sa fituan klubet nga Botërori?

04/12/18 @ 15:32

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

Russia 2018/International/Analiza

Botërori dhe vendi ynë

22/07/18 @ 11:02

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Liga e Kombeve/Russia 2018/Përfaqësuesja/International

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

18/07/18 @ 18:21

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Russia 2018/International/Analiza

Kampionët e Botës

16/07/18 @ 23:09

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Russia 2018/International

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

15/07/18 @ 22:38

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

Russia 2018

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15/07/18 @ 21:56

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

Russia 2018/International

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15/07/18 @ 21:50


 
Të gjitha lajmet nga Russia 2018