Të gjitha lajmet

ALANYA 2-2 TRABZON

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

Foto: TSLive/tw

Trabzoni humb lidershipin me barazim në Alanya

22 June, 2020 @22:11

Edhe pse ishin dy herë në epërsi, liderët e deritashëm të Superligës turke, Trabzonspor nuk arritën ta mbajnë atë deri në fund të ndeshjes ndaj Alanyasporit për të barazuar në fund 2-2 [Cisse 45, Bakasetas 90 - Omur 7, Novak 51].

Me këtë barazim Trabzonspor humb lidershipin në Superligën turke, ndërsa tash udhëheqjen e ligës e merr Istanbul Basaksehiri që me dy pikë më shumë - ka titullin në dorë të vetë.

TABELA AKTUALE

Alanya në anën tjetër po mban gjallë shpresat për të arritur në garat evropiane, e Trabzonspor tash do të duhet të shpresojë në gabim të liderit për të rimarrë kreun.

KF RENOVA

I tërë ekipi negativ në COVID-19

22 June, 2020 @20:35

Skuadra e Renovës që garon në elitën e futbollit të Maqedonisë Veriore dhe ka qenë në pozitë të katërt të…

KASIMPASA 2-0 FENERBAHÇE

Dueli i reprezentuesve, Hadërgjonaj mposht Muriqin

Foto: Kasimpasa/fb

21 June, 2020 @21:06

Të dy startues te ekipet e tyre dhe të dy me nga 90min në fushë, por fitorja më shumë i…

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i…

TE SHKUPI

Kapiteni legjendar përfundon karrierën si futbollist, nënshkruan si trajner i ri i klubit

Foto: FCShkupi.com

19 June, 2020 @15:48

Pas përfundimit të parakohshëm të stinorit 2019/20 në Maqedoninë Veriore për shkak të ri-shpërthimit të rasteve me coroanvirus, skuadra e…

KOMUNIKATA

Shkëndija ndahet me Dallkun

Foto: fcshkendija.com

19 June, 2020 @15:07

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ardin Dallku, është ndarë me ekipin e tij Shkëndija. Zyrtarisht njoftimin e ka lëshuar…

Të gjitha lajmet nga International