Të gjitha lajmet

GJILAN - FERIZAJ

Tregolësh i Fiton Hajdarit, Gjilani bindës

Tregolësh i Fiton Hajdarit, Gjilani bindës

3 November, 2019 @14:56

Pa shumë probleme, Gjilani ka arritur ta mposhtë Ferizajin sot, për ta shënuar kështu fitoren e nëntë sezonale.

Dueli mes dy skuadrave të vetme pa asnjë barazim në Superligë sivjet u vendos pas vetëm 32 minutave të para. Fiton Hajdari shënoi dy herë (26’, 29’), e më pas edhe Tomislav Busiç (32’), për t’i krijuar kështu gjilanasve epërsi të thellë për minutat e mbetura të ndeshjes. Pak para fundit, Fiton Hajdari (87’) shënoi nga pika e bardhë, për ta kompletuar hat-trickun personal dhe për ta mbyllur ndeshjen me rezultatin final 4-0.

TABELA AKTUALE

Fitorja e sotme bën që Gjilani edhe më tutje të jetë fuqishëm në garë për titull, kurse Ferizaji edhe më tutje mbetet në zonën e rrezikshme.

Xhiron që vjen, Gjilani i shkon Vushtrrisë, kurse Ferizaji në shtëpi e pret Flamurtarin.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drita

3 November, 2019 @12:43

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Dritës. FLAMURTARI: Nikaj, Zenunaj, Granchov, Ilijovski, Bruqi, Isljami, Dumani, Krasniqi, Zeqiri, Maxhuni,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ferizaj

3 November, 2019 @12:39

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ferizajit. GJILANI: Haxhihamza, Halili, Veliu, Frashëri, Jackson, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Hajdari,…

TREPÇA'89 1-0 VUSHTRRIA

E shtata e Manajt mjaftoi për 3 pikë

Foto: Trepça89/fb

2 November, 2019 @17:15

Sulmuesi i ri i Trepçës’89, Arb Manaj, është treguar përsëri vendimtar për skuadrën e tij. Ai ka shënuar golin e…

DUKAGJINI 0-0 PRISHTINA

Dukagjini ndal Prishtinën

Foto: prishtinafc.com/arkiv

2 November, 2019 @16:32

Skuadra e Dukagjinit si duket po merr veten me trajnerin e rikthyer në skuadër Severin Elezaj. Ekipi nga Klina ka…

FERONIKELI 0-2 BALLKANI

Baftiu special, Ballkani thellon distancën, debutimi i Sopit te Feronikeli me humbje

Foto: KF Ballkani/fb & feronikelifc.com

2 November, 2019 @16:19

Larguan trajnerin malazez Dejan Vukicevic për shkak të rezultateve të dobëta, emëruan trajner të ri, me përvojë në arenë ndërkombëtare…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga