Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIQËSORE

Turqia fiton minimalisht

Turqia fiton minimalisht


5 June, 2016 @22:16

Një gol i sulmuesit Burak Yilmaz në fillim të takimit i ka mjaftuar Turqisë që ta fitojë miqësoren ndaj Sllovenisë dhe ta mbyllë me fitore serinë e ndeshjeve miqësore në prag të Euro2016.

Turqia me një mesfushë me përvojë zhvilloi një takim mjaft të mirë, ndërsa rastet nuk munguan as te skuadra sllovene, e cila megjithatë u detyrua të pajtohej me humbjen.

Euro2016, Turqinë e pret një grupi i vështirë me Spanjën, Çekinë e Kroacinë, ndërsa Sllovenia nuk është pjesë e kampionatit të sivjetëm.

EURO2016 ORARI DHE GRUPET

 


All Goals - Slovenia 0-1 Turkey 05.06.2016 by Football2Live


 
Të gjitha lajmet nga International