Të gjitha lajmet

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

UEFA Futsal Champions League, nesër në Prishtinë!

UEFA Futsal Champions League, nesër në Prishtinë!

2 October, 2018 @12:14

Siç është njoftuar edhe më herët, muaji tetor do të jetë muaj historik sa i përket sportit të futsallit në Kosovë.

Për herë të parë, Kosova, përkatësisht qyteti i Prishtinës dhe klubi i futsallit Feniksi, do të jenë mikpritës të UEFA Futsal Champions League Main Round mes datave 3 dhe 6 tetor.

Në grupin e Feniksit në këtë raund janë 4 skuadra. Krahas Feniksit, marrin pjesë edhe klube të mirënjohura të futsallit evropian si Sporting Lisbona (Portugali), Kairat Almaty (Kazakistan) dhe LSM Lida (Bjellorusi).

Siç ka njoftuar klubi i Feniksit, bileta për një ditë kushton 4 euro, biletë me të cilën mund të shikohen të dy ndeshjet e ditës.

Në rast se Feniksi e kalon këtë fazë, më pas luan në ‘Elite Round’, ku rrethi i skuadrave elitare të futsallit evropian ngushtohet edhe më tepër.

Në foton e mëposhtme e gjeni orarin e plotë të ndeshjeve që luhen në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve këtë javë.

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga