Të gjitha lajmet

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!


27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak të rezultateve të lojtarëve ukrainas me COVID-19 dhe sipas autoriteteve zvicerane bashkëlojtarët e tyre nuk do të mund të luanin dhe do të duhej karantinuar, kjo ndeshje u shty.

Çështja u deponua në Komisionin Disiplinor të UEFA-së dhe duke marrë parasysh rregullat speciale të sezonit 2020/21 të UEFA Ligës së Kombeve, u morr ky vendim.

TABELA PËRFUNDIMTARE E LIGËS A

“Ndeshja e Ligës së Kombeve ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës e përcaktuar të luhet më 17 nëntor 2020, regjistrohet si e lëshuar nga Ukraina (me ç‘rast këta të fundit regjistrohen të kenë humbur ndeshjen 3-0) pasi që janë përgjegjës për mos-zhvillimin e ndeshjes (siç thuhet në letrën 66/2020 të rregullave speciale për fazën grupore të Ligës së Kombeve 2020/21),” thuhet në njoftimin e UEFA-së.

Për më tepër, ky vendim i UEFA-së pritet që t’i sjellë tri pikë të reja Zvicrës në grupin e vetë dhe me fitoren në tavolinë 3-0, ata do të dalin në pozitë të tretë, duke e rrëzuar Ukrainën e drejtuar nga Andriy Shevchenko në Ligën B të Kombeve.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

18/11/20 @ 18:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve