Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA

UEFA suspendon Mirlind Dakun për dy ndeshje

UEFA suspendon Mirlind Dakun për dy ndeshje


23 June, 2024 @16:36

Dy ndeshje moslojë për Mirlind Dakun, gjilanasin e Kombëtares së Shqipërisë.

Mirlind Daku mori altoparlantin pas ndeshjes së Shqipërisë ndaj Kroacisë, ku u dëgjua duke nisur fyerje ndaj maqedonasve, e kjo i ka kushtuar atij me dënim nga UEFA.

EURO2024 - TABELAT E GRUPEVE

Mirlind Daku do t’i mungojë Shqipërisë në dy ndeshjet e ardhshme. Fillimisht ai do të mungojë ndaj Spanjës, e më pas në ndeshjen e 1/8 së finales nëse Shqipëria i kalon grupet. Nëse Shqipëria nuk i kalon grupet, Daku mungon në ndeshjen e ardhshme zyrtare të Shqipërisë, që do të jetë në Ligën e Kombeve në shtator.

Kujtojmë që ndeshjen e tretë të grupeve, atë ndaj Spanjës, Shqipëria e luan nesër (24 qershor) me fillim nga ora 21:00.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani