Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED

United godet me Donny Van de Beek

United godet me Donny Van de Beek

2 September, 2020 @19:07

Talenti Donny Van de Beek zyrtarisht i Manchester Unitedit.

Mesfushori 23 vjeçar, ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Manchesterin.

De Beek në lidhje me transferminin e tij ka thënë:

Jam i gatshëm të bëj një hap në karrierën time dhe të performoj në nivel të lartë dhe nuk ka nivel më të lartë se Manchester United.”

Holandezi me Ajaxin luajti 118 ndeshje dhe shënoi 28 gola.

Ky transfer është kompletuar për 40 milionë euro.

CHELSEA

Thiago Silva zyrtarisht te Chelsea

28 August, 2020 @12:55

Skuadra londineze Chelsea, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin Thiago Silva. Silva te Chelsea kaloi si lojtar i lirë dhe…

CHELSEA

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

FOTO / Chelsea

26 August, 2020 @18:46

Skuadra londineze, Chelsea, vazhdon me përforcime. Para pak çashtesh, Chelsea e zyrtarizoi lojtarin Ben Chilwell si lojtari i ri i…

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë. Në orët e hershme…

ORARI I XHIROS I

Liverpool nis ndaj Leedsit stinorin e ri

Foto: premierleague.com

20 August, 2020 @10:23

Ka dalë orari i Premier Ligës për stinorin e ri 2020/21, që pritet të nis më 12 shtator. Kampioni…

VINCENT KOMPANY

Kompany pensionohet, bëhet trajner i ekipit të madh belg

17 August, 2020 @12:03

Pas 20 vitesh karrierë të bujshme futbolliste, qendërmbrojtësi belg Vincent Kompany, është pensionuar nga futbolli aktiv. E së fundi,…

Të gjitha lajmet nga Premier League