Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

United pas Pau Torres

Foto:Google

United pas Pau Torres


10 April, 2021 @13:27

Spanjolli Pau Torres duket se është në shenjestër të Manchester United. Klubi anglez e konsideron Pau Torres si opsion për të përforcuar qendrën e mbrojtjes

Nëse sezonin e kaluar Manchester City ishte klubi që ishte shumë afër përpjekjes për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Villarrealit, këtë sezon janë United ata që e shohin atë si një transferim prioritar.

Për muaj me radhë, shtypi anglez ka raportuar interesimin e djajve të kuq për të marrë përsipër mbrojtësin 24-vjeçar.

Informacione nga shtypi anglez sigurojnë se lojtari tashmë i ka thënë ekipit Old Trafford po, një situatë që ekipi i futbollistit e mohon.

Siç ka mësuar AS, për momentin nuk ka oferta për Pau Torres, e klauzola e tij është 50 milionë euro dhe rritet në 65 në 15 ditët e fundit të tregut.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League