Të gjitha lajmet

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak.

Sot, Son 27 vjeç është fotografuar pasi që ka qenë ditë e lirë për media në ushtri, ku me helmetën 136 po kryente detyrat me sukses, raportojnë mediat e huaja.

Son, me bashkëlojtarët e tij të reprezentacionit jugkorean përfituan nga trofeu i fituar në futboll, duke e shtyer shërbimin e detyrueshëm ushtarak deri në moshën 27 vjeçare dhe në afat vetëm 3 javësh.

Korea Jugore kishte fituar Lojërat Aziatike në vitin 2018 dhe si shpërblim u erdhi ky lehtësim shtetëror.

Përndryshe, shërbimi ushtarak në Korenë e Jugut zgjat 21 muaj.

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës…

MEDIA TALK

Terrenet neutrale, vetëm nëse nuk ka rënie nga elita!

4 May, 2020 @0:21

Numri më i madh i ekipeve të Premier Ligës janë shprehur të gatshëm të vazhdojnë stinorin e mbetur 2019/20 në…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

MEDIA

Terrene neutrale dhe 40 mijë teste për të rifilluar PremierLiga

2 May, 2020 @1:39

Terrenet neutrale janë mënyra e vetme për tu kompletuar stinori 2019/20 në Premier Ligë, është thënë sot gjatë video -…

Të gjitha lajmet nga Premier League