Të gjitha lajmet

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 March, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i ardhshëm në La Liga, sot është vendosur që ky sistem do të përdoret edhe në Botërorin e Rusisë, i cili mbahet këtë verë.

Komiteti i IFAB-së vendosi unanimisht që VAR të përdoret në Botërorin e ardhshëm, duke shtuar kështu edhe më tepër numrin e garave të cilat po e aprovojnë këtë sistem.FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina vs. Trepça 89, formacionet zyrtare

BOROZANI/ Arkiv

3 March, 2018 @12:54

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Trepçës 89 pak minuta para ndeshjes.

ANALIZË

5 për fundjavë

3 March, 2018 @12:12

1. Lazio – Juventus (e shtunë, ora 6) Kanë qenë të mirë ndaj Milanit në Kupë, por nuk ia dolën…

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi tregon problemet serioze te Liria!

2 March, 2018 @20:26

Trajneri korçar i Lirisë, Bledi Shkëmbi, ka treguar problemet e mëdha që janë shfaqur te Liria ditët e fundit. …

KONFIRMOHET

VAR në La Liga që nga sezoni i ardhshëm

2 March, 2018 @15:50

Që nga sezoni i ardhshëm, sistemi VAR (Video Assistant Referees) do të përdoret edhe në La Liga. Ky lajm u…

MANCHESTER UNITED

Zlatan drejt SHBA-ve?

2 March, 2018 @15:42

Duket që aventura e Zlatan Ibrahimovic te United është pranë fundit. Në konferencën e sotme për media, Jose Mourinho deklaroi…

LIRIA - FERONIKELI

Zeka ndëshkon ish-skuadrën, Liria ngjitet

BOROZANI / ARKIV

2 March, 2018 @14:59

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, skuadra e Lirisë e mposhti me rezultat minimal 1-0 skuadrën e Feronikelit, për…

DRITA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalë liderin, Drita rrezikon kreun

Foto: FC Drita

2 March, 2018 @14:55

Në një fushë tejet të papërshtatshme për lojë, Drita e Vëllaznimi kanë barazuar mes vete me rezultat 1-1, rezultat ky…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018