Të gjitha lajmet

FOXES

Vardy do të mungojë disa javë

Vardy do të mungojë disa javë


22 January, 2021 @22:58

Njëri ndër sulmuesit më të mirë në Premier Ligë, Jamie Vardy, do të duhet të hyjë në operim për shkak të lëndimit dhe do të mungojë disa javë për ekipin e tij.

Brendan Rodgers, trajner i Leicester Cityt ka bërë të ditur se ekipi ka trajtuar deri tash këtë lëndim disamujor dhe ka ardhur koha që të mos rrezikohet më tepër sulmuesi 34-vjeçar i ekipit, që do të duhet të hyjë në operim.

“Kemi menaxhuar mirë lëndimin e tij në muajt e kaluar. Tashmë ai nuk mund të rrezikohet më shumë dhe sipas mjekëve është koha më e mirë për operim, ashtu që të kthehet për pjesën më të rëndësishme të stinorit,” ka thënë Rodgers, transmeton BBC Sport.

Vardy ka shënuar 11 gola deri tash në Premier Ligë, ndërsa Leicester City me lojërat e mira që po tregon është në TOP 4 të Premier Ligës, disa herë duke dalë edhe në krye të renditjes.


HUAZIM

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

Premier League/Ligue 1/Transfere

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

28/01/21 @ 13:05

PREMIER LEAGUE

Manchester United befasohet në Old Trafford

Premier League

Manchester United befasohet në Old Trafford

27/01/21 @ 23:13

PREMIER LEAGUE

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

Premier League

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

27/01/21 @ 22:35

PREMIER LEAGUE

Leicester City pas James Tarkowski

Premier League/Transfere

Leicester City pas James Tarkowski

27/01/21 @ 15:20

NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

PARIS

PSG afër huazimit të Dele Allit

Premier League/Ligue 1/Transfere

PSG afër huazimit të Dele Allit

27/01/21 @ 00:19

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07


Të gjitha lajmet nga Premier League