Të gjitha lajmet

DEPORTIVO - REAL MADRID

Vazhdojnë fitoret e Realit

Vazhdojnë fitoret e Realit

21 August, 2017 @0:08

Deportivo La Coruna
Real Madrid
Deportivo La Coruna 0 : 3 Real Madrid
G.Bale 20', Casemiro 27', T.Kroos 62'

Estadio Municipal de Riazor (La Coruña)
Pas fitoreve në Superkupën e Evropës dhe Superkupën e Spanjës, Real Madridi ka shënuar fitore edhe në takimin e parë të La Ligas sivjet. Madrilenët pa probleme fituan 0-3 ndaj Deportivos, ndërsa golat e fitores sonte erdhën nga Gareth Bale, Casemiro dhe Toni Kroos. Deportivo e kishte mundësinë ta shënonte golin e nderit në fund të takimit, mirëpo vendasit shpërdoruan një penallti dhe takimi u mbyll me shifrat 0-3. E vetmja 'pikë' negative nga ky takim për Realin ishte përjashtim i mbrojtësit Sergio Ramos, i cili u largua nga loja në minutat e fundit të ndeshjes për shkak të dy kartonëve të verdhë, por kjo nuk pati ndikim në epilogun final. TABELA AKTUALE LA LIGA

BARCELONA - BETIS

Me fitore nis sezoni i Barcelonës

20 August, 2017 @22:10

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Barcelonës. Dy gola në minutat 36' e 39' ishin të mjaftueshme që…

ZYRTARE

Milani zyrtarizon përforcimin e 11 të verës

20 August, 2017 @19:38

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i Milanit ka bërë të ditur që Nikola Kalinic është përforcimi i radhës në kampin…

SUPERLIGA

Tabela aktuale pas xhiros së parë në Superligë

BOROZANI

20 August, 2017 @19:08

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së parë të Superligës, ndërsa kampionja aktuale, Trepça '89, është vendosur menjëherë në…

TOTTENHAM - CHELSEA

Alonso në formë, Chelsea fiton derbin e Londrës

20 August, 2017 @19:03

Me fitoren e Chelseat është mbyllur takimi kryesor i javës së dytë në Angli. Chelsea fitoren e arriti falë dy…

GJILANI - BESA

Gjilani mposht Besën, e nis me 3 pikë

20 August, 2017 @18:59

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani ka arritur ta fitojë takimin e luajtur në shtëpi ndaj Besës, skuadër…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga