Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COPA DEL REY

Vedat Muriqi debuton si startues te Mallorca

Vedat Muriqi debuton si startues te Mallorca


2 February, 2022 @19:34

Me fillim nga ora 20:00, sonte Mallorca luan si mysafire e Rayo Vallecanos në kuadër të çerekfinaleve të Copa Del Rey në Spanjë.

Startues për Mallorcan sonte është Vedat Muriqi, i cili sonte do të debutojë te Mallorca.

Ndërkohë, përballë Muriqit do të jetë Ivan Balliu, mbrojtësi i Shqipërisë, i cili luan për Vallecanon.

Muriqi është vendosur në 11-shen startuese nga trajneri Luis Garcia sonte, derisa pos tij si debutues për ishullorët do të jenë edhe përforcimet tjera të skuadrës si Sergio Rico dhe Gonzales G.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga