Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURQI

Veliu zyrtarisht te Gaziantep, sa përfiton Llapi?

Veliu zyrtarisht te Gaziantep, sa përfiton Llapi?


26 June, 2022 @16:36

Që nga sot, Valmir Veliu është zyrtarisht pjesë e skuadrës turke Gaziantep, që garon në elitën e futbollit turk.

I talentuari nga Kosova e kompletoi transferin e tij nga Llapi te Gaziantepi për 180 mijë euro, ndërkohë që në të ardhmen Llapit do t’i takojë edhe 15% e shumës së çmimit nëse Gaziantep e shet Veliun te ndonjë skuadër tjetër.

22-vjeçari Veliu luan si mesfushor krahu i majtë dhe në sezonin që e lamë pas shënoi plot 10 gola me Llapin në Superligë, ndërkohë që është edhe pjesë e rregullt e Kosovës U21.

Veliu ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me ekipin e Superligës turke.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga