Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Vetëm një pengesë për kalimin e Ismajlit te Verona

Foto: FSHF

Vetëm një pengesë për kalimin e Ismajlit te Verona

26 April, 2020 @23:11

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, mund të bëhet shpejt zëvendësues i Amir Rrahmanit te Verona.

Mbrojtësi nga Kosova që përzgjodhi kombëtaren shqiptare dhe paraqitet te Hajduku i Splitit, po vrojtohet me kujdes nga ekipi italian, ndërsa ish lojtari kroat Sasa Bjelanovic ka bërë të ditur për CalcioHellas se pengesa e vetme sipas tij është pashaporta e Ismajlit, që llogaritet si i huaj dhe jo si lojtar i BE-së.

Për më tepër, Bjelanovic ka thënë se vlera e Ismajlit këtë verë mund të dyfishohet për shkak të ofertave që po vinë në drejtim të tij.

Aktualisht 23 vjeçari sipas Transfermarkt vlen 800 mijë euro. Kontrata e tij me Hajdukun vlen deri më qershor të vitit 2022.

Ismajli te Hajduku kaloi prej 2 Korrikut në vitin 2016. I lindur në Majac të Podujevës ai kishte 9 paraqitje për Kosovën U21 prej ku vendosi të veshë fanellën kuqezi. Me Shqipërinë ai u paraqit në kualifikime për evropianin EURO 2020, duke luajtur 9 ndeshje në proces me 809 minuta në fushë.

MEDIA

Besnik Hasi: Trajner i Kosovës? Me kënaqësi

26 April, 2020 @22:30

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare Besnik Hasi, në një intervistë te Sporti total ka bërë të ditur se me kënaqësi…

INSTAGRAM

Marash Kumbulla tregon ndaj kujt është më së vështiri të bësh mbrojtje

25 April, 2020 @17:46

Qendërmbrojtësi shqiptar i Veronës, Marash Kumbulla, që këtë stinor ka arritur majet e futbollit italian pas stinorit shumë të mirë…

MEDIA TALK

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

17 April, 2020 @13:50

Sipas mediave turke, portierin e ri të kombëtares shqiptare, Gentian Selmani, janë duke e ndjekur pesë klube dhe ai mund…

MARCA

De Biasi shkruan libër për historinë me Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza

14 April, 2020 @19:07

Selektori historik i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi në një bisedë me Marcan spanjolle ka bërë të ditur se është…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja