Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Viktoria Plzen - Ballkani, 11-shet startuese

Viktoria Plzen - Ballkani, 11-shet startuese


21 September, 2023 @19:59

Ballkani del në ballafaqimin e parë grupor në kuadër të Ligës së Konferencës për këtë stinor, ndërsa Ilir Daja ka vendosur që ndër të tjera t’ia jep rastin edhe transferit veror algjerianit Walid Hamidi, që do të debutojë në gara evropiane për ekipin suharekas.

Ballkani del me të zakonshmin formacion 4-3-3 që mund të ndërrohet gjatë lojës në 4-5-1 dhe 4-3-2-1 varësisht nga kërkesa e trajnerit.

Përndryshe, dyshja e trajnerëve Miroslav Koubek i Viktoria Plzenit dhe Ilir Daja i Ballkanit, kanë vendosur për këto 11-she në fushë, në ndeshjen që nis prej orës 21:00.

VIKTORIA XI: (3-4-3) Stanek; Hranac, Hejda, Dweh; Bucha, Kapic, Kalvach, Codu; Durosinmi, Sulc, Chary.

Viktoria Plzen

BALLKANI XI: (4-3-3) Enea Koliçi; Lumbardh Dellova, Bajram Jashanica, Armend Thaqi, Lorenc Trashi; Edvin Kuc, Gentrit Halili, Qëndrim Zyba; Nazmi Gripshi, Walid Hamidi; Albin Berisha.

Ballkani


 
Të gjitha lajmet nga Conference League