Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VALENCIA - REAL MADRID

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit


19 September, 2021 @23:07

Karim Benzema dhe Vinicius Jr kanë shënuar nga një dhe kanë asistuar te njëri-tjetri në pesë minutat e fundit të kohës së rregullt të ndeshjes për t’ia sjellë fitoren e madhe Real Madridit ndaj Valencias si mysafir në Mestalla.

Valenica kishte marrë epërsinë në minutën e 66 të ndeshjes, ndërsa në fund, Reali triumfoi 1=2 [Hugo Duro 66 - Vinicius 86, Benzema 88] për tu bërë lider në La Liga me 13 pikë, dy më shumë sesa kampioni aktual, Atletico.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga