Të gjitha lajmet

NJOFTIMI I WERDERIT

Werder konfirmon seriozitetin e lëndimit të Rashicës

Foto: Werder/tw

Werder konfirmon seriozitetin e lëndimit të Rashicës

4 September, 2020 @20:31

Skuadra gjermane ku luan ylli i reprezentacionit të Kosovës Milot Rashica, Werder Bremen ka bërë të ditur nivelin e lëndimit të pësuar të futbollistit tonë në përballjen e mbrëmshme ndaj Moldavisë.

“Pasi mori një goditje në përballje ndaj Moldavisë, inçizimet kanë treguar se Milot Rashica ka ndrydhur gjurin, por fatmirësisht ka shpëtuar nga lëndimi më serioz,” ka shkruar njoftimi i klubit bardhegjelbër nga Bremeni.

Milot Rashica kishte marrë leje vetëm për një ndeshje nga ekipi i tij me Kosovën. Pas paraqitjes së tij ndaj Moldavisë, ai i është kthyer Werderit, derisa nuk do të jetë në dispozicion të selektorit Bernard Challandes për ndeshje ndaj Greqisë.

KOSOVA U21 0-6 ANGLIA U21

Të rinjtë anglezë turpërojnë shpresat e Kosovës

Foto: FFK

4 September, 2020 @20:57

Kosova U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi i ka bërë ballë shpresave angleze vetëm 45 minuta lojë. Në pjesë…

TRANSMETIMI I NDESHJES

Ku mund ta shikoni ndeshjen Kosova U21 - Anglia U21

4 September, 2020 @18:55

Përballja kualifikuese për EURO 2021 ndërmjet Kosovës U21 dhe Anglisë U 21 fillon në ora 19:00 dhe transmetohet nga RTK…

11-SHET

11-shet zyrtare: Kosova U21 - Anglia U21

4 September, 2020 @18:21

Para pak çastesh janë publikuar edhe zyrtarisht formacionet startuese për përballjen kualifikuese për shpresat e Kosovës dhe të Anglisë. …

BASHKE ME FTESAT E REJA

18 lojtarët në dispozicion për Greqinë

4 September, 2020 @15:02

Tashmë me dy ftesat e fundit të bëra, Bernard Challandes do të ketë në dispozicion 18 futbollistë për duelin e…

FTESAT E REJA

Challandes shton në listë për Greqinë edhe 2 futbollistë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 September, 2020 @12:34

Pas barazimit të papritur ndaj Moldavisë mbrëmë 1-1 dhe pikës së parë të fituar në Ligën C3 të Kombeve, selektori…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja