Të gjitha lajmet

GRANIT XHAKA

“Xhaka më mbresëlënës se Salah dhe Shaqiri”

“Xhaka më mbresëlënës se Salah dhe Shaqiri”

27 August, 2019 @12:17

Lojtari aktual i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lënë përshtypje te ish-trajner i tij i Baselit, Heiko Vogel. Ai beson se Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë në Basel, duke tejkaluar madje Xherdan Shaqirin dhe Mohamed Salahin.

Përkundër rekordeve nga Shaqiri që përfshinin titujt e Ligës Zvicrane në tre sezone, Xhaka arriti të mahniste trajnerin Heiko Vogel që në fillim, pra kur ai u bë kampion bote me Zvicrën U17.

“Ende e mbaj mend si u ula më pas në autobus dhe mendova: Po flisni për Shaqirin? Xhaka është më i mirë.

“Ky ishte fillimi i dashurisë time personale për të. Në moshën 18 vjeç, Graniti ishte shumë i qartë në veprimet dhe pikëpamjet e tij. Ai ishte një udhëheqës i lindur. Gjithashtu Momo (Salah) ishte mbresëlënës, në një tjetër mënyrë.” - tha Vogel për Goal.

SWANSEA 3-0 BIRMINGHAM

Celina shënon në fitoren e Swanseat

25 August, 2019 @19:46

Mesfushori ofanziv i Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar golin e dytë të tij personal të stinorit sot, në fitoren e…

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17 August, 2019 @15:23

Pas fitores ndaj Newcastle fundjavën e kaluar, Arsenali me fitore e ka mbyllur edhe xhiron e dytë të Premier Leagues. …

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16 August, 2019 @22:46

Skuadra e reprezentuesit të Kosovës Florent Hadërgjonaj, Huddersfield Town, ende nuk ka shijuar fitore në stinorin e ri të Championship,…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

2019/2020

Premier League 2019/2020 - Parashikim

9 August, 2019 @12:22

200 milionë euro ka shpenzuar Pep Guardiola nga ardhja e tij për të sjellë vetëm mbrojtës të djathtë. Tani me…

Të gjitha lajmet nga Premier League