Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Yjet e Realit dhe Barçës opcion për Inter Miamin e Beckhamit

Yjet e Realit dhe Barçës opcion për Inter Miamin e Beckhamit

7 May, 2020 @16:14

Pronari i ekipit të ri në Major League Soccer (MLS) të SHBA-ve, David Beckham, thuhet të jetë në bisedime me futbollistë të Real Madridit dhe të Barcelonës për të përforcuar ekipin e tij.

Fillimisht është bërë e ditur se Gareth Bale dhe James Rodriguez nuk janë të interesuar të punojnë nën urdhërat e Zinedine Zidane-it te Real Madrid, që ka shtuar mundësinë e përfoljeve për të qenë pjesë e Interit të Miamit.

Raportohet se Beckham tashmë ka folur me dyshen e madrilenëve dhe i ka treguar për kushtet dhe klimën ideale që mbretëron në pjesën jugore të Floridës së SHBA-ve.

Në të njëjtin artikull thuhet që ish ylli i Manchester Unitedit, Real Madridit, Milanit dhe LA Galaxy, është në kontakt edhe me kilianin Arturo Vidal, që luan aktualisht për Barcelonën.

Përndryshe në stinorin 2020 që posa kishte filluar në SHBA, ekipi i Beckhamit Inter Miami në dy ndeshjet e para pësoi dy humbje, pas së cilës skuadrat dhe lojtarët ndërprenë aktivitetet për shkak të pandemisë COVID-19.

MEDIA TALK

Barcelona e R. Madrid me sy te talenti i ri portugez Herculano

6 May, 2020 @0:29

Një djalosh i ri nga Portugalia me prejardhje prej Guinea Bisaut, është synim i radhës i klubeve të mëdha spanjolle…

BARCELONA

E tërë Barcelona në test për COVID-19

Foto: FCBarcelona/fb

5 May, 2020 @23:53

Klubi i Barcelonës ka bërë të ditur sot se do të testojë të gjithë futbollistët dhe stafin për COVID-19, para…

COPA DEL REY 2020

Finalistët e Copa del Rey, s’luajnë pa tifozë

Foto: FootEspana

4 May, 2020 @18:01

Athletic Bilbao dhe Real Sociedad edhe zyrtarisht i kanë kërkuar Federatës që të shtyejë datën e finales së Copa Del…

YJET E FRANCËS

I do Real Madridi

3 May, 2020 @16:57

Deri në 80 milionë euro pritet të jetë çmimi i mesfushorit të Manchester Unitedit, Paul Pogba, sipas Mirrorit të Londrës.…

MARCA

Mourinho ka qarë vetëm një herë pas humbjes

Foto: goal.com

3 May, 2020 @3:13

Trajneri i Tottenham Hotspur Jose Mourinho ka treguar se vetëm një herë ka qarë përgjatë karrierës së tij pas humbjes.…

Të gjitha lajmet nga La Liga