Të gjitha lajmet

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe


23 January, 2021 @22:57

Qëndrim Zyba ishte një ndër golashënuesit e ndeshjes së sotme të Superkupës së Kosovës që u zhvillua në Antalya të Turqisë ndërmjet Dritës dhe Prishtinës.

Mesfushori i taluantuar në deklaratën e tij të pas ndeshjes për faqen zyrtare të Prishtinës tha se ndjehet i lumtur për golin dhe kupën e fituar.

“Kam pasur shumë raste për të shënuar, sidomos në kampionat, por nganjëherë fati nuk të ecën. Ky gol është shumë i veçantë për mua, të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe dhe të jep shumë gëzim. Këtë gol dua t’ia dedikoj veçmas motrës time që nuk e kam parë qe tri vite. Përndryshe ishte ndeshje mjaft e vështirë, këmbët i kishim të rënduara nga faza përgatitore, por mendoj që e përballuam mjaft mirë dhe jemi në rrugën e duhur,” ka thënë Zyba.

Futbollisti nga Suhareka ishte golashënuesi i parë i ndeshjes duke shënuar në minutën 3’.

▶️Raporti i ndeshjes

Falë golit të tij dhe të tjerëve, Prishtina e fitoi Superkupën duke triumfuar me rezultat 3-1.


ZYRTARE

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

FFK Superliga/Transfere

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

23/02/21 @ 20:36

PAS NDESHJES NDAJ BESËS

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

FFK Superliga

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

23/02/21 @ 17:15

FFK

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

23/02/21 @ 16:58

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

FFK Superliga

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

22/02/21 @ 19:00

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

FFK Superliga

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

22/02/21 @ 15:07

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (20)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (20)

22/02/21 @ 11:11

BALLKANI - FERONIKELI

Daku i artë, Ballkani lider

FFK Superliga

Daku i artë, Ballkani lider

21/02/21 @ 15:35

LLAPI - GJILANI

Llapi mposhtë Gjilanin, del nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Llapi mposhtë Gjilanin, del nga zona e rrezikshme

21/02/21 @ 14:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

21/02/21 @ 12:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

21/02/21 @ 12:45


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga