Të gjitha lajmet

TURQIA

Zymer Bytyqi debuton me asist

Zymer Bytyqi debuton me asist


10 January, 2021 @13:34

Futbollisti kosovar, Zymer Bytyqi, sot ka debutuar për skuadrën e Konyasporit kundër Fatih Karagumruk.

Bytyqi u inkuadrua në ndeshje në minutën e 75’, derisa ka asistuar në golin që shënoi Marko Jevtovc.

Ndeshja përfundoi me rezultat 2-1 në favor të Fatih Karagumruk.

KAPITENI I PARË I KOSOVËS

Anel Rashkaj i kthehet futbollit suedez

Foto: Orgryte/fb

21 January, 2021 @16:45

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Anel Rashkaj, i është kthyer futbollit suedez. Ai…

THE GUNNERS

Zyrtarizmi i Ozilit të Fenerbahce po vonohet, Arteta jep sqarime

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:59

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ka dhënë disa sqarime se përse po vonohet zyrtarizimi i transferimit të Mesut Ozil te…

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

GALATASARAY - DENIZLISPOR

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit

20 January, 2021 @19:10

Sulmuesi i ri i Kosovës, Veton Tusha, ka debutuar sot në Superligën turke të futbollit. Ai është futur si…

SHQIP NË BOTË

Dresevic mposhtë Avdijajn

20 January, 2021 @18:39

Skuadra e mbrojtësit kosovar Ibrahim Dresevic, Heerenveen, ka shënuar fitore sot përballë skuadrës së Donis Avdijajt, Emmen. Golat e ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga International