Të gjitha lajmet

TRANSFER

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak

Zyrtare: Ernest Muçi te gjiganti polak


21 February, 2021 @12:50

Talenti 20-vjeçar i Tiranës, Ernest Muçi, më në fund ka arritur marrëveshje me një skuadër tjetër.

Futbollisti i cili është përflitur shumë në këtë afat kalimtar, do të jetë pjesë e skuadrës polake, Legia Warsaw, bënë të ditur vetë faqja e klubit nga kryeqyteti shqiptar.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton se ka arritur marrëveshjen me klubin Legia Warsaw për lojtarin Ernest Muçi. Klubi Polak pikasi sulmuesin bardheblu dhe menjëherë zyrtarizoi një ofertë për ta patur atë pjesë të tij. Legia është klubi më i suksesshëm i futbollit polak në histori dhe 19 herë kampione vendi.

Klubi i Futbollit Tirana dhe Akademia e saj tregoi sërish se është një makineri talentesh dhe trampolina më e mirë drejt suksesit. Talenti bardheblu 20 vjeçar luajti ditën e djeshme ndeshjen e tij të fundit me fanellën tonë. Nga dita e sotme, lojtari i KF Tirana është i lirë pas marrëveshjes së firmosur mes palëve”, thuhet në njoftim.


MIQËSORE

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Lala: Shqipëria duhet të marrë shembull nga Kosova

16/02/21 @ 20:19

MIQËSORE

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Salihu: E kemi obilim në festa të bashkohemi

16/02/21 @ 19:06

MIQËSORE

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Ademi: Yjet kanë bërë t’i harrojmë vështirësitë

16/02/21 @ 19:00

MIQËSORE

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore

Miqësorja e veteranëve të Kosovës dhe Shqipërisë mbyllet pa fitues

16/02/21 @ 18:42

PËR DITËN E PAVARËSISË

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/Përfaqësuesja

Sot luajnë veteranët: Kosovë-Shqipëri

16/02/21 @ 11:26

FSHF

Moti i keq, shtyhen ndeshjet e futbollit në Shqipëri

FSHF Kategoria Superiore

Moti i keq, shtyhen ndeshjet e futbollit në Shqipëri

14/02/21 @ 10:56

KATEGORIA SUPERIORE

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

FSHF Kategoria Superiore

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

12/02/21 @ 21:46

VLLAZNIA- LAÇI

Mposhtet lideri, nxehet lufta për titull

FSHF Kategoria Superiore

Mposhtet lideri, nxehet lufta për titull

05/02/21 @ 21:33

PAGA

Armando Sadiku, milioner në Bolivar

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku, milioner në Bolivar

02/02/21 @ 09:16

KATEGORIA SUPERIORE

Marko van Basten Çema transferohet te Partizani

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Marko van Basten Çema transferohet te Partizani

01/02/21 @ 23:57


Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore