Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Zyrtare: Feronikeli me sulmues nga Maqedonia

Zyrtare: Feronikeli me sulmues nga Maqedonia

21 November, 2020 @10:25

Para pak çastesh, skuadra e Feronikelit ka zyrtarizuar sulmuesin maqedon Marko Simonovski.

Skuadra nga Drenasi ka bërë të ditur se Simonovski ka kompletuar dokumentacionet dhe është i gatshëm për ndeshjen e sotme ndaj Arbërisë, që fillon prej orës 13:00.

Simonovski është transferuar si futbollist i lirë, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat: Voluntari, Sepsi, Lahiti dhe Shakhter.

TABELA AKTUALE

Feronikeli me 12 pikë aktualisht gjendet në pozitën e 12 në Superligën e Kosovës.

GJYQTARËT E JAVËS

Referët e xhiros XIII të Superligës

20 November, 2020 @12:38

FFK ka përcaktuar referët që do të ndajnë drejtësinë në përballjet e xhiros XIII të Superligës. Në përballjet që…

GJILAN

Kthehen Busic, Razak, Veliu e Kastrati - Gjilani i kompletuar

16 November, 2020 @23:00

Katër lojtarë startues, që i kanë munguar shumë Gjilanit këtë edicion të Superligës pritet t’i kthehen që në përballjet e…

ARBËRIA 1-0 BESA

Lutfi Bilalli sjell 3 pikë jetike për Arbërinë

Foto: KFArberia/fb

11 November, 2020 @16:16

Ka përfunduar seria e humbjeve për Arbërinë e Dobrajës së Lipjanit sot. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Morina ka shënuar…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Besa

11 November, 2020 @13:34

Publikohen formacionet startuese të Arbërisë dhe Besës. ARBERIA: Kaçiu; Avdulli, Ibrahimi, Bruno, Pira, Bahtiri, Bruqi, Rusi, Zabërgja, Kashtanjeva, Bilalli. BESA:…

DRENICA - FERONIKELI

Fitore minimale e Drenicës, katër rresht pa humbje

Foto: KF Drenica

10 November, 2020 @15:56

Me fitore të Drenicës është mbyllur dueli i sotëm mes dy skuadrave nga qytetet fqinje, Drenicës dhe Feronikelit. Ky…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga