Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

ZYRTARE: Nunez kompleton transferin te Liverpooli

Foto: LFC Official

ZYRTARE: Nunez kompleton transferin te Liverpooli


14 June, 2022 @20:21

Tashmë gjithçka zyrtare!

Uruguajani Darwin Nunez që nga sot është zyrtarisht lojtar i Liverpoolit.

Sulmuesi 22-vjeçar e kompletoi sot transferin e tij nga Benfica te Liverpooli për 75 milionë euro fillestare dhe 25 milionë euro të tjera që do të mund të shtohen më vonë sipas kushteve të caktuara në kontratë.

Nunez shënoi 34 gola në të gjitha garat me Benficën sezonin e kaluar dhe pati një sezon fantastik, e kjo i ra në sy plot skuadrave evropiane, kurse për të mjaftueshëm pagoi Liverpooli, që e mori në radhët e veta.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League