Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit

ZYRTARE: PSG transferon mesfushorin e Liverpoolit


10 June, 2021 @15:03

Pas 5 viteve të kaluara te Liverpooli, Georginio Wijnaldum sot zyrtarisht ka nënshkruar me skuadrën franceze PSG.

Mesfushori holandez te Parisi u transferua si lojtar i lirë, pasi kontrata me Liverpoolin i përfundoi këtë verë.

Në fakt, ai fillimisht ishte pranë kalimit te Barcelona, por rroga tejet e madhe e ofruar nga Parisi e bindi atë që të kalojë në Francë.

Me Parisin ai ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2024, kurse rroga e tij do të jetë rreth 9.5 milionë euro në sezon.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League