Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Zyrtarizohet trajneri i ri i Feronikelit

Zyrtarizohet trajneri i ri i Feronikelit

1 November, 2019 @17:52

Pas largimit të Dejan Vukicevic, skuadra e Feronikelit ka zyrtarizuar trajnerin e ri.

Në krye të shtabit teknik te skuadra nga Drenasi që nga sot do të jetë Agim Sopi, i cili sot ka zhvilluar stërvitjen e parë me skuadrën.

TABELA AKTUALE

Agim Sopi, që gjatë karrierës së tij ka drejtuar skuadra si Shkëndija e Tetovës, SK Hakoah, Nasets, Veberods, Rosengard, Prespa Birlik e së fundi Landskrona në Suedi, ka arritur që të jetë edhe ndihmëstrajner i Maqedonisë U21 në kohën kur kjo përfaqësuese u kualifikua në Kampionatin Evropian, një arritje fantastike.

Trajneri i lindur në Shkup, por që shumicën e jetës e ka kaluar në Suedi, Feronikelin e merr në vendin e gjashtë, shtatë pikë larg kreut të klasifikimit.

LLAPI - DRENICA

Zhdrella rikthen Llapin te fitoret

1 November, 2019 @15:47

Pas dy humbjeve radhazi, Llapi i është rikthyer fitoreve në ndeshjen e luajtur ndaj Drenicës në Podujevë. Ndeshjen e xhiros…

SHKARKIMI I RADHËS NË SUPERLIGË

Feronikeli në kërkim të trajnerit, zyrtarisht shkarkohet Vukicevic

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 October, 2019 @16:16

Kampioni i Kosovës, Feronikeli, prej sot edhe zyrtarisht është në kërkim të trajnerit të ri të skuadrës. Para pak…

DISIPLINORJA SHPALL GJOBAT

Prishtina, Drita dhe Drenica - marrin dënime katërshifrore

Foto: prishtinafc.com

30 October, 2019 @0:31

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka dënuar skuadrën e Prishtinës, Dritës dhe Drenicës me nga një mijë…

SUNAJ KEÇI

Gabimet e njëjta, po na kushtojnë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:30

Trajneri i Flamurtarit të Prishtinës, Sunaj Keçi, që dy xhiro më parë zëvendësoi Artim Shaqirin e dorëhequr nga detyra, pas…

ARMEND DALLKU

Na duhet të realizojmë më shumë

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2019 @23:21

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, që ka këndellur ekipin bardhekaltër në rrugëtim për titullin kampion, pas fitores së sontme në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga