Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare!

Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u bë zyrtar nga të dyja klubet, Swansea dhe Dijoni.

Te Swansea prizrenasi ishte transferuar nga Manchester City në gusht të vitit 2018, pas dy huazimeve në Twente dhe Ipswich, dhe me skuadrën uellsiane ai zhvilloi plot 79 paraqitje, gjatë të cilave regjistroi 10 gola dhe 11 asistime.

Shume e transferimit të Bersantit nuk është bërë e ditur, ndërsa kontrata e nënshkruar me skuadrën franceze është 4-vjeçare.

PËRFITIMET E KLUBEVE NGA SHITJA E FANELLAVE

Si dhe sa përfitojnë ekipet nga fanellat?

8 September, 2020 @16:01

Liverpool nga kjo verë ka kontratë të re të fanellave me Nike. Nga Nike, Liverpool do të marrë 30 milion…

MANCHESTER UNITED

United godet me Donny Van de Beek

2 September, 2020 @19:07

Talenti Donny Van de Beek zyrtarisht i Manchester Unitedit. Mesfushori 23 vjeçar, ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Manchesterin. De…

CHELSEA

Thiago Silva zyrtarisht te Chelsea

28 August, 2020 @12:55

Skuadra londineze Chelsea, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin Thiago Silva. Silva te Chelsea kaloi si lojtar i lirë dhe…

CHELSEA

Chelsea zyrtarizon Ben Chilwellin

FOTO / Chelsea

26 August, 2020 @18:46

Skuadra londineze, Chelsea, vazhdon me përforcime. Para pak çashtesh, Chelsea e zyrtarizoi lojtarin Ben Chilwell si lojtari i ri i…

E PAZAKONSHME

Harry Maguire arrestohet në Greqi!

21 August, 2020 @11:55

Edhe kur nuk ka kampionate evropiane apo botërore, arrestimet e anglezëve të lidhur me futbollin vazhdojnë. Në orët e hershme…

Të gjitha lajmet nga Premier League