Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

11 lojtarë dhe 3 anëtarë tjerë të klubit - pozitiv në COVID-19

Paolo Ghiglione duke krosuar për Genoan, para Elseid Hysajt të Napolit/ Foto: Genoa/fb

11 lojtarë dhe 3 anëtarë tjerë të klubit - pozitiv në COVID-19


29 September, 2020 @0:58

Genoa ka 11 lojtarë pozitiv në COVID-19 dhe 3 anëtarë tjerë të stafit të klubit gjithashtu pozitiv.

Mediat italiane kanë bërë të ditur se gjashtë prej lojtarëve kanë qenë në fushë ndaj Napolit dje, ku Genoa humbi thellë 6-0.

Sky Sport Italia ka shkruar se simptomat e lojtarëve kanë filluar pasi që u kthyen në Xhenovë nga ndeshja me Napolin, që çuan në ri-testim të lojtarëve.

Derisa të qartësohet gjithçka, shumë është e mundshme që përballja mes Genoas e Torinos, e radhës në Serie A për xhenovezët, të shtyhet.

Tashmë edhe Napoli është në ethe, pasi që futbollistët duhet të izolohen, ndërsa ata duhet të ri-testohen para se të nisen për në Torino për përballje ndaj kampionit, Juventus.


ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Serie A/La Liga/Transfere

Sevilla prezanton Papu Gomezin

27/01/21 @ 00:42

LAZIO

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

Serie A

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

26/01/21 @ 23:19

COPPA ITALIA

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

Serie A

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

26/01/21 @ 22:52

JUVENTUS

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

Serie A

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

26/01/21 @ 21:02

SERIA A

Roma po bëhet me super trajner?

Serie A

Roma po bëhet me super trajner?

26/01/21 @ 19:37

SERIA A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

Serie A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

26/01/21 @ 18:37

TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

25/01/21 @ 23:43

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Serie A

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

25/01/21 @ 19:05

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47


Të gjitha lajmet nga Serie A