Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

Foto: FSHF

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

7 September, 2020 @19:22

Kanë dalë formacionet startuese të skuadrave një orë e gjysëm para ndeshjes Shqipëria-Lituani.

Edi Reja ka bërë disa ndërrime në formacionin bazë të ekipit për dallim nga ndeshja ndaj Bjellorusisë.

SHQIPËRIA: Strakosha; Djimsiti, Dermaku, Mihaj; Hysaj Gjasula, Abrashi, Laçi, Trashi; Sadiku, Manaj.

LITUANIA: Svedskauskas; Gridvainis, Palionis, Vaitkaunas, Mikoliunas; Dapkus, Simkus, Lasickas, Vorobjovas, Kazlauskas; Laukzemis.

KAZAKISTANI 1-2 BJELLORUSIA

Bjellorusët favor Shqipërisë, para ndeshjes ndaj Lituanisë

abff.by

7 September, 2020 @19:29

Përfaqësuesja e Bjellorusisë që u mposht tre ditë më parë nga Shqipëria në shtëpi 0-2, ka arritur të mposht si…

SHQIPËRI - LITUANI

Shqipëri - Lituani, formacioni i mundshëm i Shqipërisë

7 September, 2020 @15:41

Me fillim nga ora 20:45, sonte Shqipëria në Tiranë luan ndaj Lituanisë. Ndeshja është e vlefshme për fazën grupore të…

PAS NDESHJES

Bernard Berisha: Mos më ftoni nëse mendoni se i kam bërë atë gjest trajnerit

6 September, 2020 @23:55

Golashënuesi i vetëm i Kosovës në përballjen ndaj Greqisë, Bernard Berisha, bëri një gjest josportiv pas golit të shënuar, duke…

NGA KONFERENCA

Challandes: Gabimet e panevojshme dhe situata na sollën këtu

6 September, 2020 @23:49

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, pas humbjes së parë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve ndaj Greqisë ka…

PLAYER RATING @ KOSOVO - GREECE

Notat e lojtarëve: Kosova-Greqia

Foto: FFK

6 September, 2020 @23:21

Kosova ka përjetuar humbjen e parë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve duke pësuar në shtëpi nga Greqia…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve