Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LAUREATËT 2021

11-shja e vitit 2021 nga FFK

11-shja e vitit 2021 nga FFK


24 December, 2021 @0:25

Federata e Futbollit e Kosovës në një ceremoni të mbajtur me dyert e mbyllura për shkak të COVID-19, ka shpallë 11-shen e vitit 2021 në futbollin e Ksoovës.

Ballkani, Drita, Gjilani, Llapi e Prishtina kanë nga dy lojtarë në këtë 11-she, ndërsa i vetmi lojtarë që u përbirua në ekipin e vitit dhe nuk vjen nga kjo pesëshe është sulmuesi i Drenicës, Kreshnik Uka.

-

11-shja e VITIT 2021 nga FFK:

PORTIER: Enea Koliçi (Gjilani);

MBROJTËS: Leotrim Bekteshi (Prishtina), Ardian Limani (Drita), Ilir Blakqori (Drita), Armend Thaqi (Ballkani);

MESFUSHORË: Arbnor Ramadani (Llapi), Endrit Krasniqi (Prishtina), Ermal Krasniqi (Ballkani), Gerhard Progni (Gjilani);

SULMUES: Valmir Veliu (Llapi), Kreshnik Uka (Drenica).

-

Trajner: Zekirija Ramadani (ish-trajner i Prishtinës).

-

Gjithashtu, FFK ndau edhe çmime tjera individuale në këtë ceremoni, derisa futbollisti më i mirë i vitit u zgjodh Endrit Krasniqi i Prishtinës.

Gjyqtar më i mirë u përzgjodh Dardan Çaka.

Klubi më i mirë ‘fair-play’ u bë Feronikeli.

Futbollistja më e mirë e vitit 2021 u shpall Donjeta Halili e KFF Mitrovica.


PARA NËNSHKRIMIT

Man City fiton dyfish nga Ferran Torres

Premier League/La Liga/Transfere

Man City fiton dyfish nga Ferran Torres

23/12/21 @ 23:50

PARTIZANI 1-2 TIRANA

Me gol në minutën e 10 shtesë, Tirana vishet bardhekaltër

FSHF Kategoria Superiore

Me gol në minutën e 10 shtesë, Tirana vishet bardhekaltër

23/12/21 @ 22:29

TEUTA 1-2 EGNATIA

Ramadani arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin aktual

FSHF Kategoria Superiore

Ramadani arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin aktual

23/12/21 @ 18:51

PRIZREN

A&N paralajmëron tre përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

A&N paralajmëron tre përforcime në ekip

23/12/21 @ 17:49

2023/2024

Superliga e Kosovës, çiftet e xhiros hapëse

FFK Superliga

Superliga e Kosovës, çiftet e xhiros hapëse

28/07/23 @ 12:49

DUKAGJINI - RIJEKA

Dukagjini pësoi minimalisht nga Rijeka

Conference League/FFK Superliga

Dukagjini pësoi minimalisht nga Rijeka

28/07/23 @ 10:25

VIKTORIA PLZEN - DRITA

Smakiqi heroik, Drita kthehet me shpresa nga Çekia

Conference League/FFK Superliga

Smakiqi heroik, Drita kthehet me shpresa nga Çekia

28/07/23 @ 10:20

REAEGON FEDERATA

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë/Kosova

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

27/07/23 @ 16:00

GJYQTARËT KOSOVARË NË EVROPË

Gent-Zhilina, me referë nga Kosova

Conference League/FFK Superliga

Gent-Zhilina, me referë nga Kosova

26/07/23 @ 11:36

FITORE E LEHTË PËR BALLKANIN

Gripshi shkëlqen, Ballkani përsëri bindës në ndeshjen e parë

Conference League/FFK Superliga

Gripshi shkëlqen, Ballkani përsëri bindës në ndeshjen e parë

25/07/23 @ 23:30

SHORTI PËR EDICIONIN 2023/24

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

25/07/23 @ 11:46

RIVALI I DUKAGJINIT

Nëse kalon Rijekën, Dukagjinin e pret një rival më i lehtë

Conference League/FFK Superliga

Nëse kalon Rijekën, Dukagjinin e pret një rival më i lehtë

24/07/23 @ 15:09

RIVALI I DRITËS

Pas Plzenit, Dritën e pret rivali pak më i lehtë

Conference League/FFK Superliga

Pas Plzenit, Dritën e pret rivali pak më i lehtë

24/07/23 @ 14:59

SHORTI I UECL

Ballkani mëson kundërshtarin e raundit të tretë kualifikues në Ligë të Konferencës

Conference League/FFK Superliga

Ballkani mëson kundërshtarin e raundit të tretë kualifikues në Ligë të Konferencës

24/07/23 @ 14:48


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga