Të gjitha lajmet

AKSAMSPOR

15 milionë euro për Muriqin

Foto: Fenerbahçe

15 milionë euro për Muriqin

2 May, 2020 @22:50

E përditshmja turke Aksham në numrin e sotëm ka njoftuar se për sulmuesin kosovar të Fenerbahçes ka interesim nga Napoli.

Skuadra e madhe nga Serie A e Italisë pritet t’i ofrojë 15 milionë euro ekipit nga Stambolli për të siguruar shërbimet e Muriqit. Ndërsa Napoli aktualisht drejtohet nga njëri ndër ish lojtarët e dalluar italian dhe të Milanit, Gennaro Gattuso.

Kujtojmë, te Napoli luan edhe kapiteni i Shqipërisë Elseid Hysaj.

Aksham është bazuar në mediumin e afërt me Napolin AreaNapoli, që ka bërë të ditur se ka ndarë 15 milionë euro për golgeterin e kanarinave.

Fenerbahçe verë më parë ka shitur te Napoli edhe mesfushorin e talentuar të Maqedonisë Veriore, Elif Elmas, për 16 milionë euro. E kjo mund të bëj marrëveshjen më të lehtë për skuadrat në fjalë sa i përket kosovarit.

Më parë në mediat turke është thënë se Muriqi i ka bërë të ditur kryetarit të klubit të Fenerbahçes, Ali Koç, se ai dëshiron të shkojë në Premier Ligë ku gjithashtu ka ekipe që kanë shprehur interesim, por pa ofertë konkrete ende.

Tottenham Hotspur dhe West Ham United kanë qenë më të interesuarat për prizrenasin 26 vjeçar.

Vedat Muriqi

FLET NËNKRYETARI

FIFA tenton që stinorin ta bëj në vit kalendarik

2 May, 2020 @18:22

Zyrtari i lartë i FIFA-së, nënkryetari Victor Montagliani ka thënë se mundësi e mirë për tu diskutuar tash është zhvendosja…

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

EREDIVISIE

Pardew ndahet me klubin, s’merr bonuset

29 April, 2020 @1:13

Trajneri anglez i ekipit holandez ADO Den Haag, Alan Pardew, pas katër muajve është ndarë me ekipin e tij dhe…

Të gjitha lajmet nga International