Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89 - PRISHTINA

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë


27 February, 2021 @14:59

Vazhdon super-forma e Prishtinës gjatë stinorit pranveror!

Sot skuadra e drejtuar nga Zekirija Ramadani e shënoi edhe një fitore të rëndësishme në luftën për titullin kampion, kësaj radhe ndaj Trepçës ‘89 në Mitrovicë.

Ky takim në fund u mbyll me rezultat 1-2 (Arbnor Muja 90+1’ / Lumbardh Dellova 52’, Leonit Abazi 90+6’).

TABELA AKTUALE

Pas pjesës së parë që u mbyll pa gola, ishte Lumbardh Dellova i prishtinasve ai që shënoi në minutën e 52’ pas asistimit të Qëndrim Zybës, për t’ia dhuruar Prishtinës epërsinë.

Që nga ai moment e deri në minutat e fundit të ndeshjes më gola nuk pati, e ishte pikërisht fundi i ndeshjes ai që dhuroi dramë.

Fillimisht ishin vendasit ata që barazuan në minutën e parë të kohës shtesë përmes Arbnor Mujës, i cili shënoi pas asistimit të Darwish, e më pas, kur u mendua që ndeshja do të mbyllej me barazim, Leonit Abazi i kryeqytetasve në minutën e 6’ të kohës shtesë shënoi për 1-2 pas një tjetër asistimi nga Qëndrim Zyba, për t’ia dhuruar kështu një fitore tejet të madhe Prishtinës.

Fitorja e shënuar sot bën që Prishtina tashmë të ketë 16 ndeshje radhazi pa humbje në futbollin kosovar, ndërkohë që trajneri Zekirija Ramadani i Prishtinës sot shënoi fitore ndaj skuadrës që para disa viteve e shpalli kampione dhe e dërgoi në garat evropiane.

Sa i përket luftës për titull, Prishtina tashmë ngjitet mbi Dritën dhe është vetëm një pikë larg Ballkanit, me ç‘rast lufta për titull bëhet edhe më interesante.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga