Të gjitha lajmet

KF LLAPI

19 vjeçari nga Tetova përforcon Llapin

19 vjeçari nga Tetova përforcon Llapin

13 January, 2020 @19:56

Edhe një përforcim te Llapi.

TABELA AKTUALE

I gjashti përforcim dimëror për Llapin është Premtim Jakupi, 19-vjeçari nga Tetova, i cili me Llapin ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

Te Llapi Jakupi, i cili luan si qendërsulmues, transferohet nga Drita e Tetovës, ndërkohë që kontrata afatgjatë tregon besimin që skuadra podujevase ka te ky lojtar i ri.

Para Jakupit, Llapi në këtë afat kalimtar dimëror u përforcua edhe me Florian Dacin, Jasmin Raboshtën, Egzon Krasniqin, Nertil Hoxhajn dhe portierin italian Giacomo Nava.

DRENAS

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

15 March, 2020 @19:49

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka bërë të ditur se ka pezulluar stërvitjet e skuadrës dhe trajneri i ri…

PRISHTINË

Prishtina vendos pezullimin e stërvitjeve

15 March, 2020 @18:01

Skuadra e Prishtinës, që po ndjek titullin kampion këtë stinor në Superligë, ka vendosur që të ndërprejë plotësisht stërvitjet -…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:33

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

SUHAREKË

Lideri i Superligës aplikon masat mbrojtëse ndaj Coronavirusit

Fotot: KFBallkani/fb

12 March, 2020 @11:40

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës, Ballkani, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbrojtje nga Coronaviursi - menjëherë ka…

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

Foto: KFFlamurtari/fb

9 March, 2020 @23:27

Përkundër humbjes në xhiron e XXII Ballkani ka përfunduar ciklin e dytë të ndeshjeve të Superligës si lider. Ekipi…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga