Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEFA DËNON HUNGAREZËT

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura

Fotot: FSHF & MLS/ Official

200 mijë franga gjobë dhe ndaj Shqipërisë me dyer të mbyllura


21 September, 2021 @23:05

Ndoshta fati i Shqipërisë në kualifikime për Botëror mund të vendoset në muajin tetor, kur janë dy ndeshjet më të rëndësishme të kuqezinjëve.

Derisa kuqezinjtë i shkojnë Hungarisë më 9 tetor, presin Poloninë më 12 tetor. E udhëtimi në Hungari pritet të jetë shumë më i lehtë në fushë për të përzgjedhurit e Edy Rejas, pasi që ata kanë marrë dënimin e ashpër nga UEFA për shkak të ofendimeve raciste të publikut drejtuar ndaj Anglisë në përballjen e fundit zhvilluar në Hungari, ku Anglia fitoi 0-4.

Hungary

Hungaria është dënuar që dy ndeshjet e radhës t’i luajë nën dyert e mbyllura, pra pa publik, ndërsa Federata është gjobitur me 200 mijë franga zvicerane për brohoritjet e tifozërisë së ekipit kombëtar në përballjen e 2 shtatorit.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE drejt “KATARI 2022”

Shqipëria është mysafirja e parë e Hungarisë ku do të zbatohet dënimi “me dyert e mbyllura”. E kur dihet rëndësia e tifozërisë hungareze, që është parë qartë në EURO 2020 në ndeshjet e zhvilluara në Budapest, atëherë nuk ka se si mos të thuhet se kjo do të jetë avantazh për kuqezinjtë.

Hungarian Football Federation

Kombëtarja shqiptare aktualisht është e dyta në Grupin I kualifikues për Botërorin “Katar 2022”. Përballjet ndaj Polonisë dhe Hungarisë llogariten si vitale për kuqezinjtë, pasi që Anglia duket larg për tu kapur, ndërsa pozita e dytë dërgon në PlayOff (barazh) për kualifikim.

Nëse Shqipëria kalon ndeshjet e tetorit me gjashtë pikë, atëherë në nëntor do të luajë ndaj Anglisë (që pritet të ketë siguruara kualifikimin deri atëherë) dhe Andorrës.

Armando Broja

Kujtojmë, Shqipëria më 5 shtator shënoi fitoren e parë në histori të saj ndaj Hungarisë dhe njëkohësisht regjistroi edhe golin e parë ndaj hungarezëve, pasi që një gjë e tillë nuk kishte ndodhur më parë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE drejt “KATARI 2022”

Kuqezinjtë fituan në Elbasan Arena 1-0 me golin e shënuar nga sulmuesi i Southamptonit, Armando Broja.


FIORENTINA - INTER

Kampioni me përmbysje tregon forcën

Serie A

Kampioni me përmbysje tregon forcën

21/09/21 @ 22:47

GETAFE - ATLETICO

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore

La Liga

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore

21/09/21 @ 21:36

MEDIA TALK

Një italian në vend të Koemanit

La Liga/Transfere

Një italian në vend të Koemanit

21/09/21 @ 15:45

BARCELONA - GRANADA

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

La Liga

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

20/09/21 @ 23:08

SERIE A

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

20/09/21 @ 22:46

FIFA RANKING - SHTATOR 2021

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova në ballinë të FIFAs për ngritjen rekorde në renditje

16/09/21 @ 11:28

TURQIA

Senol Gunes shkarkohet nga Turqia, gjendet zëvendësimi

Kualifikimet për Botëror

Senol Gunes shkarkohet nga Turqia, gjendet zëvendësimi

10/09/21 @ 17:25

STATS @ KOSOVA - SPANJA

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Statistikat Kosova-Spanja, spanjollët asnjëherë jashtë loje

09/09/21 @ 00:31

QAZIM LAÇI

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pas golit të parë me kombëtaren, Laçi tregon ëndrrën

09/09/21 @ 00:18

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve të Kosovës, pas ndeshjes ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:58

EDY REJA

Fitorja historike e kënaq Rejan

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Fitorja historike e kënaq Rejan

08/09/21 @ 23:52

VEDAT MURIQI

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Muriqi kërkon falje për rastin e humbur: Është dashur të gjuaja më mirë

08/09/21 @ 23:46

LUIS ENRIQUE

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique: Kosova me filozofi loje si Spanja

08/09/21 @ 23:39

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kurajo, punë, s’ka shumë skuadra që kanë aq raste ndaj Spanjës

08/09/21 @ 23:31

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

08/09/21 @ 22:58


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror