Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MEDIA TALK

Një italian në vend të Koemanit

Një italian në vend të Koemanit


21 September, 2021 @15:45

Barcelona është në krizë. Bile, në krizë të thellë, pasi që pos largimit të disa lojtarëve nga klubi, ekipi tash po ka edhe krizë në lojë.

E së fundi, barazimi i zorshëm dje me Granadën që është në pozitat e fundit të renditjes, ka bërë që trajneri aktual i katalonasve, Ronald Koeman, të jetë në opcion për shkarkim të menjëhershëm.

E si zëvendësues të tij janë përmendur dy ish-trajnerët e Juventusit, Antonio Conte dhe Andrea Pirlo.

Mediat spanjolle kanë bërë të ditur se Koeman mund të mos pres ndeshjen e xhiros së radhës në LaLiga, derisa drejtuesit e ekipit janë duke shikuar opcionet për trajnerë, që pritet të jetë njëri nga italianët e përmendur.

Conte e Pirlo janë aktualisht trajnerë të lirë. Në stinorin e kaluar Conte kishte bërë Interin kampion në Serie A, ndërsa Pirlo kishte luftuar me Juventusin për të ndalë Interin.


BARCELONA - GRANADA

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

La Liga

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

20/09/21 @ 23:08

SERIE A

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

20/09/21 @ 22:46

2 KORRIKU - ARBËRIA

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

FFK Liga e parë

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

20/09/21 @ 19:17

BESA - TREPÇA

Besa regjistron pikën e parë

FFK Liga e parë

Besa regjistron pikën e parë

20/09/21 @ 19:13

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

FFK Liga e parë

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

20/09/21 @ 18:27

KOSOVARI

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

20/09/21 @ 15:44

BARCELONA - GRANADA

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

La Liga

Gëzim ndaj Granadës dhe shpëtim nga humbja

20/09/21 @ 23:08

VALENCIA - REAL MADRID

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

La Liga

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

19/09/21 @ 23:07

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

17/09/21 @ 21:34

BARCELONA 0-3 BAYERN

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

Champions League/Bundesliga/La Liga

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

14/09/21 @ 22:49

REAL MADRID - CELTA VIGO

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje

La Liga

Camavinga debuton me gol, Reali fiton me përmbysje

13/09/21 @ 00:15

RIKTHEHET NË SPANJË

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Shkodran Mustafi rikthehet në LaLiga

03/09/21 @ 12:39

LOS CULES

Barça zyrtarizon De Jongun

La Liga/Transfere

Barça zyrtarizon De Jongun

01/09/21 @ 10:15

STAMFORD BRIDGE

Chelsea siguron Saul Niguezin

Premier League/La Liga/Transfere

Chelsea siguron Saul Niguezin

01/09/21 @ 01:57

REPREZENTUESI I FRANCËS

Griezmann i Atleticos

La Liga/Transfere

Griezmann i Atleticos

01/09/21 @ 01:29

MEDIA TALK

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

La Liga/Transfere

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

01/09/21 @ 00:25


 
Të gjitha lajmet nga La Liga