Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU - ARBËRIA

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun


20 September, 2021 @19:17

Skuadra e 2 Korrikut e mposhti Arbërinë me rezultat 3-0 dhe e ruajti kreun në Grupin B të Ligës së Parë.

Labinot Jetullahu me dy gola dhe Drin Ymeri me një e vulosën fituesin që në pjesë të parë të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

2 Korriku me 10 pikë gjendet në krye të tabelës, kurse Arbëria me 2 pikë është në fund të tabelës në Grupin B.


BESA - TREPÇA

Besa regjistron pikën e parë

FFK Liga e parë

Besa regjistron pikën e parë

20/09/21 @ 19:13

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

FFK Liga e parë

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

20/09/21 @ 18:27

KOSOVARI

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

20/09/21 @ 15:44

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44

VALENCIA - REAL MADRID

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

La Liga

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

19/09/21 @ 23:07

PARIS - LYON

E papritur, Icardi bëhet hero për parisienët

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

E papritur, Icardi bëhet hero për parisienët

19/09/21 @ 22:47

ME SHPRESA

Suhareka pa humbje, niset për fazën e dytë përgatitore në Mavrovë

FFK Liga e parë

Suhareka pa humbje, niset për fazën e dytë përgatitore në Mavrovë

01/08/23 @ 11:42

PRIZREN

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

30/07/23 @ 12:12

MITROVICË

Trepça vazhdon marrëveshjet me pjesën më të madhe të skuadrës

FFK Liga e parë/Transfere

Trepça vazhdon marrëveshjet me pjesën më të madhe të skuadrës

29/07/23 @ 11:20

SHTIME

Vjosa prezanton Akil Makollin

FFK Liga e parë/Transfere

Vjosa prezanton Akil Makollin

29/07/23 @ 10:48

MBROJTËSI I RI

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

29/07/23 @ 10:23

REAEGON FEDERATA

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë/Kosova

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

27/07/23 @ 16:00

SHORTI PËR EDICIONIN 2023/24

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

25/07/23 @ 11:46

MITROVICË

Trepça vazhdon me dy lojtarët e dalluar

FFK Liga e parë/Transfere

Trepça vazhdon me dy lojtarët e dalluar

24/07/23 @ 17:09

SKENDERAJ

Pas trajnerit, Drenica prezanton lojtarët

FFK Liga e parë/Transfere

Pas trajnerit, Drenica prezanton lojtarët

24/07/23 @ 16:49

VAZHDOJNË ME LOJTARËT BAZË

2 Korriku renovon me pjesën më të madhe të ekipit

FFK Liga e parë/Transfere

2 Korriku renovon me pjesën më të madhe të ekipit

24/07/23 @ 13:08


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë