Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

TOPSPORTI/ D. S.

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider


20 September, 2021 @18:27

Skuadra e Vëllaznimit, duke e mposhtur Lirinë me rezultat minimal 0-1, bëhet lider i ri i Grupit A në Ligën e Parë.

Golin e vetëm në ndeshje shënoi Donati Toma në minutën e 35’ të ndeshjes.

Liria në minutën e 75’ mbeti pa lojtarin Ragip Thaçi, i cili u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me këtë fitore ngritet në krye të Grupit A në Ligën e Parë, kurse Liria me 2 pikë gjendet në pozitën e nëntë.

Liridon Fetahaj & Donart Sheqerolli @ Liria vs Vellaznimi

Pas golit të pranuar, Liria iu vërsul më shumë portës së gjakovarëve, por pos një goditjeje mbi portë dhe disa gjysmërasteve, tentime më serioze nuk kishte.

Në anën tjetër, Vëllaznimi shfrytëzonte çdo duel të fushës për të humbur minuta në ndeshje, për të çuar edhe më lartë nervat e vendasve, që kërkonin golin e barazimit.

Gjithsesi, Toma në pjesë të parë me një pranim asistimi nga Albin Prapashtica, ka qëlluar mjeshtërisht portën e Drilon Hodajt për fitore (35).

Robert Gjeraj

Ndërrimet e pjesës së dytë te Liria që drejtohet nga Gzim Hasi dhe nuk ka ende fitore në Ligë të Parë, as pas katër xhirosh, nuk sollën fryt.

Në anën tjetër, Vëllaznimi me trajnerin Gentrit Begolli lidershipin e feston me një grup bukur të mirë tifozësh që kishin udhëtuar në Përparim Thaqi, për të përkrahur ekipin karshi vendasve të heshtur në tribuna e të humbur në fushë.


KOSOVARI

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

20/09/21 @ 15:44

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44

VALENCIA - REAL MADRID

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

La Liga

Vini e Benzema, kombinim fatal! Real përmbys Valencian në minutat e fundit

19/09/21 @ 23:07

PARIS - LYON

E papritur, Icardi bëhet hero për parisienët

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

E papritur, Icardi bëhet hero për parisienët

19/09/21 @ 22:47

JUVENTUS - MILAN

Juventus mbetet pa fitore

Serie A

Juventus mbetet pa fitore

19/09/21 @ 22:44

2 KORRIKU - ARBËRIA

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

FFK Liga e parë

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

20/09/21 @ 19:17

BESA - TREPÇA

Besa regjistron pikën e parë

FFK Liga e parë

Besa regjistron pikën e parë

20/09/21 @ 19:13

VLLAZNIA - VITIA

Vllaznia fiton derbin e Anamoravës

FFK Liga e parë

Vllaznia fiton derbin e Anamoravës

19/09/21 @ 18:31

KIKA - FLAMURTARI

Gol në fund, Flamurtari mposhtë Kikën

FFK Liga e parë

Gol në fund, Flamurtari mposhtë Kikën

19/09/21 @ 18:27

TREPÇA '89 - ONIX

‘89-shi gabon, rrezikon kreun

FFK Liga e parë

‘89-shi gabon, rrezikon kreun

19/09/21 @ 18:20

A&N - RAHOVECI

A&N e Rahoveci barazojnë në Prizren

FFK Liga e parë

A&N e Rahoveci barazojnë në Prizren

19/09/21 @ 18:14

FERIZAJ - VUSHTRRIA

Ferizaj e Vushtrria ndajnë pikët

FFK Liga e parë

Ferizaj e Vushtrria ndajnë pikët

19/09/21 @ 18:05

DRENASI - ISTOGU

Mjafton 1 gol, Drenasi mposhtë Istogun

FFK Liga e parë

Mjafton 1 gol, Drenasi mposhtë Istogun

19/09/21 @ 17:53

RAMIZ SADIKU - FUSHË KOSOVA

Erduan Ibrahimi me hat-trick, Ramiz Sadiku lider

FFK Liga e parë

Erduan Ibrahimi me hat-trick, Ramiz Sadiku lider

18/09/21 @ 18:10

SJELLJA E TIFOZËVE

Ferizaji dënohet për shkak të hudhjes së shisheve drejt gjyqtarit

FFK Liga e parë

Ferizaji dënohet për shkak të hudhjes së shisheve drejt gjyqtarit

18/09/21 @ 17:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë