Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS - MILAN

Juventus mbetet pa fitore

Juventus mbetet pa fitore


19 September, 2021 @22:44

Juventus nuk ka arritur të shfrytëzojë momentumin e arritur në fillim të ndeshjes me golin e Alvaro Moratës, për të kërkuar edhe më tepër nga ndeshja derbi ndaj Milanit.

E Milan, përkundër se u mundua në pjesë të parë, në pjesë të dytë ka barazuar me kroatin Ante Rebic, në mungesë të dyshes Zlatan Ibrahimovic dhe Olivier Giroud, për të dalë pa humbje nga stadiumi i rivalit të madh, 1-1 [Morata 4 - Rebic 76].

Tash edhe pas katër xhirove Juventus mbetet pa fitore në Serie A, ndërsa Milan për herë të parë nuk arrin fitore këtë stinor dhe pas tri fitoreve radhazi, tashmë me barazim, bëhet bashkë me Interin në krye me nga 10 pikë.

 


 
Të gjitha lajmet nga Serie A