Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider

Amir Rrahmani shënon, Napoli lider


20 September, 2021 @22:46

Skuadra e Napolit e mposhti Udinesen me rezultat 0-4 në kuadër të xhiros së katërt në Serie A.

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, e shënoi golin e dytë në ndeshje, derisa shënuan edhe Osimhen, Koulibaly dhe Lorenze.

Ky ishte goli i parë i Amir Rrahmanit këtë stinor, ndërsa i dytë në karrierë me Napolin.

Napoli është skuadra e vetme me bilans perfekt në Serie A, 4 ndeshje, 4 fitore.


2 KORRIKU - ARBËRIA

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

FFK Liga e parë

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

20/09/21 @ 19:17

BESA - TREPÇA

Besa regjistron pikën e parë

FFK Liga e parë

Besa regjistron pikën e parë

20/09/21 @ 19:13

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

FFK Liga e parë

Vëllaznimi kthehet në Gjakovë si lider

20/09/21 @ 18:27

KOSOVARI

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mirlind Daku - lojtar i ndeshjes te Osijeku

20/09/21 @ 15:44

STAR OF THE GAMEWEEK

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

FFK Superliga

Marclei Santos (Ulpiana) - Ylli i javës (5)

20/09/21 @ 14:04

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (5)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (5)

20/09/21 @ 13:44

JUVENTUS - MILAN

Juventus mbetet pa fitore

Serie A

Juventus mbetet pa fitore

19/09/21 @ 22:44

KOMENTI I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Cana: Interi kampion, Juventusin kujdes!

18/09/21 @ 11:18

SASSUOLO 0-1 TORINO

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

17/09/21 @ 23:35

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

17/09/21 @ 21:34

CHAMPIONS LEAGUE

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

Champions League/Serie A

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

14/09/21 @ 15:27

ROMA - SASSUOLO

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

Serie A

1000 ndeshje për Josen, Roma fiton në fund

13/09/21 @ 00:20

MILAN - LAZIO

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Ibrahimovic rikthehet me gol, pak minuta për Muriqin

12/09/21 @ 20:44

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10/09/21 @ 13:00

PORTIERI

Samir Ujkani te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Samir Ujkani te Empoli

01/09/21 @ 00:15

NGA SPANJA NË ITALI

Spezia zyrtarizon Rey Manajn

Serie A/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Spezia zyrtarizon Rey Manajn

01/09/21 @ 00:04


 
Të gjitha lajmet nga Serie A