Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8 “shqipe”.

Domgjoni (60 minuta), Kololli (20 minuta, i inkuadruar nga banka), Mirlind Kryeziu (60 minuta, i inkuadruar nga banka) e Hekuran Kryeziu (i painkuadruar) te Zürichu, e Taulant Xhaka (90 minuta), Orges Bunjaku (60 minuta), Edon Zhegrova (60 minuta, i inkuadruar nga banka) e Kemal Ademi (i painkuadruar) te Baseli.

Ndeshja u mbyll me fitore të Baselit 0-4, ndërsa asistues te goli i fundit i skuadrës ishte Edon Zhegrova, i cili takimin e mbylli edhe me një karton të verdhë. Gjithashtu, edhe goli i dytë i Baselit u asistua nga një lojtar me prejardhje shqiptare, futbollisti Orges Bunjaku, i cili momentalisht luan për grupmoshat e reja të Zvicrës.

Lufta e Baselit për titull vazhdon, kurse Zürichu ndodhet i qetë në mes të tabelës.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

KUPA E TURQISË

Fenerbahçe kap avantazhin pa Muriqin

5 February, 2020 @14:27

Njëra ndër ndeshjet e rralla që përfundon me fitoren e Fenerbahçes pa yllin kosovar Vedat Muriqi, ndodhi para pak çastesh. …

Të gjitha lajmet nga International