Të gjitha lajmet

COVID-19

3 te Sampdoria e 6 te Fiorentina, pozitiv në COVID-19

3 te Sampdoria e 6 te Fiorentina, pozitiv në COVID-19

8 May, 2020 @0:27

Janë konfirmuar edhe nëntë rastet të reja te klubet e futbollit në Itali, pasi që Sampdoria ka raportuar tre, ndërsa Fiorentina gjashtë raste të reja me COVID-19.

“UC Sampdoria informin se gjatë testeve të realizuara te l ojtarët, janë paraqitur tre raste të reja pozitive me coronavirus. Të gjitha rastet janë futur në karantinë dhe janë në monitorim, pasi që janë asimptomatik,” ka shkruar njoftimi i ekipit nga Xhenova.

Në anën tjetër te Fiorentina komunikata ka shkruar: “janë identifikuar tre raste të reja te sportistët e klubit dhe tre raste në staf”.

Kjo mund të vë në pikëpyetje gjithçka sa i përket Serie A-së këtë stinor, pasi që skuadrat prej 4 majit kanë filluar rikthimin e tyre, derisa përveç këtyre skuadrave nuk ka ekipe tjera që kanë raportuar raste të reja.

Italia ka qenë njëra ndër vendet më të goditura nga pandemia coronavirus me 215 mijë e 858 raste të shfaqura, prej të cilëve 96 mijë e 276 të shëruar dhe 29 mijë e 958 të vdekur deri sot.

Kampion aktual i Italisë është Juventusi që është edhe lider i ligës me një pikë më shumë sesa ndjekësi i parë i tij, Lazio.

KONFIRMOHET

Hysaj nuk renovon, do të largohet nga Napoli

7 May, 2020 @15:55

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, nuk do të jetë më pjesë e Napolit. Kjo gjë tashmë thuajse është…

MILANELLO

Zlatan Ibrahimovic kthehet pasnesër

7 May, 2020 @12:13

Superylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet që të arrijë të shtunën më 9 maj në Milano të Italisë për t’iu…

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

JUVENTUS

Shërohet Dybala

Foto: Juventus.com

6 May, 2020 @19:36

Pasi që iu paraqit dy herë coronavirus, më në fund duket që argjentinasi i Juventusit Paulo Dybala është shëruar. …

Të gjitha lajmet nga Serie A